Je libo cronut, nebo věneček? Nejkrásnější valentýnské dobroty z pražských cukráren

2 min čtení

2 min čtení

Láska prochází žaludkem a 14. února to platí dvojnásob. Pokud letos nestíháte vyrazit na valentýnskou večeři nebo si nepotrpíte na okázalé dárky, pak si určitě nenechte ujít limitky, které si letos přichystaly cukrárny. Pro inspiraci vám přinášíme přehled těch pražských.

Sladkosti s valentýnským nádechem mají jednu nespornou výhodu: Mohou být růžové, mohou na nich být srdíčka, mohou být obskurně kýčovité, a stejně to nevadí, protože je prostě sníte. To je povyšuje na nejpraktičtější a dost možná nejlepší valentýnský dárek i pro lidi, kteří tento importovaný svátek nijak neslaví. Makronky, větrníky nebo croblihy s růžovou náplní jsou nyní tím, čím byly před dvěma měsíci krabičky s cukrovím a láhve vaječňáku – čím dál víc se stávají neodmyslitelnou součástí sváteční nálady.

TIP NA VIDEO: Nejkrásnější doplňky na valentýnské rande podle Skandinávek

Speciální valentýnské limitky se přitom v tuzemských cukrárnách a kavárnách ustálily v době pandemie, kdy se podniky snažily přilákat zákazníky alespoň k okénkům. Například kavárna Savoy tehdy debutovala s růžovou variací větrníku. Letos nabízí valentýnskou malinovou profiterolku, avšak zatím jen jako součást tříchodového degustačního menu. Širokou nabídku růžových a červených dobrot, které můžete věnovat jako dárek, nicméně najdete i v sesterském podniku Myšák – vedle srdcového věnečku nechybí ani pusinky, srdíčkové pralinky a pro velký úspěch se vracejí i jahodové kočičí jazýčky.

Známá cukrářka Iveta Fabešová, která kouzlí ve Werichově vile, pro změnu obarví na růžovo svůj vyhlášený zákusek Citrón. Současně si u ní budete moci koupit čokoládové truffles v srdíčku, rovněž z čokolády. Z cukrárny Saint-Tropez si zase odnesete srdíčkový cheesecake. Valentýnskou edici letos chystá i královna cupcaků Lelí Hnidáková nebo pekařský řetězec Oh Deer Bakery, který se specializuje na cronuty – fúzi croissantů a donutů. A podívali jsme se i na nabídku českých čokoládoven či pralinkáren. Ať už vás mlsný jazýček zavede kamkoli, určitě budete doma slavit úspěch. Inspiraci můžete nasát z instagramových příspěvků níže.

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading