Jak pití kávy ovlivňuje vaši krásu? Kde pomáhá a kde si dávat pozor?

Káva se řadí na přední příčky v popularitě mezi nápoji. Někteří dokonce tvrdí, že bez ranní kávy nejsou schopni fungovat. Káva nám přináší spoustu benefitů, ale bez poskvrny také není. Kde ji můžeme využít pro krásu a kde raději s jejím pitím ubrat?

Káva pomáhá, jak hlásí reklama, užít si chvilku pohody. Jak říkají milovníci kávy, zlepšit den, nastartovat se a udržet se v pohotovosti. Jak říkají ti, co ji sice nepijí, krásně provonět a rozzářit pleť. A jak říká Alice Kratochvílová, spoluzakladatelka projektu Nadnošálku.cz, e-shopu s kávou a příslušenstvím, pomáhá i těm, do se nemají nejlíp. Z každé objednávky proto věnují 5 procent charitativnímu projektu #kdyzmuzupomuzu. Zákazník si tak svou kávu vypije s dobrým pocitem a ohrožení díky kávě získají jídlo, střechu nad hlavou nebo potřebnou rehabilitaci. Aktuálně mají svoji kampaň na HitHit. Jak pomáhá káva vám? Sesbírali jsme tipy odborníků a milovníků kávy, kteří se s námi podělili o plusy a minusy pití kávy. Budete překvapeni, na co vše má káva vliv.

TIP NA VIDEO: Jak si udělat dobrou kávu?

Kdy káva pomáhá?

Když vás trápí kruhy pod očima

Z namleté kávy a vody si vytvoříte pastu a nanesete na kůži pod očima. Pozor, ať se nedostane do očí! Na kůži nechejte působit asi 10 minut. Údajně kofein, a hlavně antioxidanty bojují s otoky, takže vám pomůže i v boji s kruhy pod očima.