Popraskané rty: Jak jim předejít? Stačí peeling a nenosit rtěnku!

Popraskané rty vás mohou trápit celoročně, ale právě teď, kdy teploty klesají, je to ještě mnohem pravděpodobnější. A časté nošení roušky vysušení rtů ještě urychlí. Jak o rty pečovat, abyste se nepříjemným šupinkám a bolestivým prasklinám vyhnula?

Pořiďte si peeling

Peeling na rty dokáže doslova zázraky. Rty zbaví odumřelých kožních buněk a krásně vyhladí. A co je vůbec nejlepší? Většina z nich i skvěle chutná! Peeling stačí nanést na rty, lehce je promnout nebo promasírovat pomocí prstů a pak setřít ručníkem nebo třeba vatovým tamponkem. Stačí, když ho použijete jen jednou týdně, a nikdy by jeho aplikace neměla být nepříjemná nebo dokonce bolestivá.

Pamatujte také, že na rty rozhodně nepatří tělový peeling, ale ani pleťový! Pořiďte si opravdu speciální scrub na superjemnou pokožku rtů. A nebo si doma můžete vyrobit svůj vlastní. Stačí smíchat třeba krystalový cukr, med a kokosový olej.

Noční péče

Peeling rtů je ideální před spaním, abyste si pak na noc mohla nanést velkou vrstvu hutného balzámu, olejíček nebo dokonce masku, kterou můžete nechat působit i celou noc. Záleží na tom, jestli s nalepenou gelovou „pusinkou“ zvládnete vůbec usnout. Pokud ne, aplikujte ji někdy během dne, třeba když se díváte na televizi, čtete si nebo relaxujete ve vaně. Na noc skvěle poslouží i promazat rty obyčejným kokosovým olejem, který bezprostředně po peelingu rty perfektně vyživí!

Balzám na rty stále při ruce

Najít balzám na rty, který nám bude po všech stránkách vyhovovat, rozhodně není nic jednoduchého. Měl by samozřejmě spolehlivě hydratovat, nevysušovat, léčit a bezpochyby také dobře chutnat a vonět. Když takový najdete, noste ho stále při sobě. Namažte rty, než si nasadíte roušku, když přijdete z venkovní procházky, ale i kdykoliv během dne, kdy cítíte, že to vaše rty potřebují. Ideální je balzámy střídat, aby si pokožka nezvykla jen na ten jeden, který pak nebude fungovat stejně spolehlivě jako na začátku. Ale najít hned dva nebo dokonce tři perfektní balzámy může být oříšek. Proto zkoušejte, objevujte nové značky i vůně a určitě své favority brzy objevíte.

Pauza od rtěnek

Pokud vaše rty aktuálně trpí, nechte je chvilku odpočinout od rtěnek, především těch dlouhotrvajících, které vysušují ještě mnohem více. Pokud jste na nalíčené rty zvyklá, přesedlejte na nějaký čas na tónované balzámy nebo lesky na rty. A zaměřte se zatím na líčení očí, které s rouškou krásně vynikne!

Tipy na produkty pečující o rty najdete v galerii: