michaelalankaskel.com

michaelalankaskel.com Zdroj: Michael Alan Kaskel

Bytový design: 5 trendů do obýváku, ložnice i kuchyně. Inspirujte se!

Chcete trochu zútulnit obývací pokoj, nově vymalovat ložnici nebo si pořídit nějaké nové dekorace? Máme pro vás tipy na letošní trendy, díky kterým bude váš byt či dům vypadat jako z katalogu!

Modré stěny i dekorace

Barvou roku je podle institutu Pantone odstín Classic Blue, která se výrazně propíše nejen do módního odvětví, ale také bude hlavním trendem v bytovém designu. Zkuste klasicky modrou vymalovat jednu stěnu v ložnici nebo v obývacím pokoji. Kombinujte ji s kontrastní bílou, která dodá interiéru námořnický styl. Pokud je pro vás modrá zeď přeci jen moc velká změna, vsaďte na drobné modré dekorace, jako jsou vázičky, květináče nebo třeba stolní lampičky.

Květinové tapety

Možná máte ještě teď v živé paměti, jak jste se pracně tapet zbavovali, a nechcete o nich ani slyšet. Dnes ovšem seženete tapety, kterých se zbavíte poměrně snadno, až vás omrzí. Nejvíce frčí barevné květinové na jedné stěně v ložnici, koupelně nebo předsíni. Tak co? Troufnete si?

Bílo-dřevěné kuchyně

Pokud zrovna zařizujete kuchyň nebo přemýšlíte o rekonstrukci, nejoblíbenější barevnou kombinací pro několik let bude bílá s dřevem. Zatímco předchozí roky byla rozhodně nejpopulárnější kombinací bílá, černá a zlatá, od letoška je válcují přírodní materiály. Vsaďte na dřevěné poličky, skříňky, šuplíky, úchytky nebo třeba háčky.

Patina

Pokud se vám líbí vintage nábytek a dřevěné dekorace, které vypadají jako babičce, budete nadšení z toho, že v letošním roce frčí patina, kterou si můžete vytvořit i sami doma. Tento je jako dělaný na chalupu, jejíž interiér tak jednoduše proměníte v pohádkové místo.

Ratanový a proutěný nábytek

Ratanová nebo proutěná křesílka jsme si oblíbili jako zahradní nábytek. Ale od letošního roku patří mezi stylový interiérový nábytek. Kombinujte je s klasickými sedačkami a židlemi a přidejte na ně polštářky barevně sladěné s celým pokojem. Výsledek je úžasný!