Akce v květnu. Nebudete vědět, kterou dřív | Ženy.cz
 


Akce v květnu. Nebudete vědět, kterou dřív

30. dubna 2019 • 06:00
Květnové párty • Foto: iStock.com

Tenhle měsíc vám slibuje tolik akcí, že budete přecházet z jedné na druhou a budete neustále venku, neboť většina se odehrává pod širým nebem. Jestli se rozhodnete pro sport, kulturu, jídlo, nebo tanec, je na vás. Doma rozhodně sedět nezůstanete.

-->

Česká vína na Náplavce

Kdy: 3. května 2019 11:0021: 00

Kde: Náplavka Rašínovo nábřeží, Praha

Česká vína na NáplavceČeská vína na NáplavceAutor: archiv firem

Jestli jste milovníci vína, tak přijďte na první košt vín z Čech na Náplavce. Ochutnejte skvosty ze Žernosek, Mělníka, Litoměřic, Mostu, Třebívlic, od Nechranické přehrady a dalších jedinečných míst v Čechách! Nebo až v pátek půjdete z práce, skočte si na skleničku, na Náplavce to totiž žije a určitě tam potkáte nějaké známé.

Tuchlovická pouť 2019

Kdy: 3. - 5. května 2019

Kde: Tuchlovice u Kladna

Tuchlovická pouť 2019Tuchlovická pouť 2019Autor: archiv Apriori
Zavzpomínejte na časy, kdy se po návsi chodilo v krojích. Přičichněte ke staročeským zvykům, ochutnejte dobové dobroty a nechte se unášet atmosférou našeho venkova. Od pátku proběhne již po šestadvacáté v Tuchlovicích na Kladensku jeden z největších středočeských folklorních festivalů, Tuchlovická pouť 2019. Akce se bude tradičně konat jak v tuchlovickém amfiteátru bývalého letního kina, tak i na návsi. Páteční večerní program se přesune i do nedalekého Nového Strašecí. Vstupné je dobrovolné. Těšit se můžete na pravou staročeskou pouťovou atmosféru plnou tancování, zpívání, hraní, dobrého jídla a pití.

 

Architektura Evy Jiřičné

Kdy: 9. května 2019 v 18:00 až 19:00

Kde: Dox, Praha

Architektura Evy JiřičnéArchitektura Evy JiřičnéAutor: archiv firem
Přednáška nejuznávanější architektky českého původu Evy Jiřičné, v rámci které představí svoji tvorbu. Pro Evu Jiřičnou je typická architektonická všestrannost. Dává podobu interiérům i rodinným domům, projektuje veřejné budovy různého zaměření, mezi nimiž můžeme nalézt knihovnu, hotel, školu, kongresové centrum či dopravní terminál.

Je významnou představitelkou stylu high tech, ale v její tvorbě nalezeme také ozvěny organické či minimalistické architektury. Soustavně klade důraz na uplatnění skla a kovu v odvážných konstrukcích, díky nimž se do nitra staveb dostává záplava přirozeného světla. Je pro ni příznačná tvarová elegance, lehkost výrazu, ale také soulad mezi formou a funkcí.

 

Motýlí cestovatelé

Kdy: do 26. května 2019

Kde: Botanická zahrada, Praha

Motýlí cestovateléMotýlí cestovateléAutor: archiv firem

Víte, který motýlí druh uletí za život nejvíc kilometrů? A který se téměř nehne z místa? To, že také mezi motýly jsou velcí cestovatelé i peciválové, vám prozradí letošní výstava tropických motýlů ve skleníku Fata Morgana.

Přijďte pozorovat tajemný proces proměny kukly v dospělého motýla a sledovat jejich první vzlétnutí. Pestrobarevní otakárci, babočky i noční martináči a mnoho dalších, celkem více než 5000 kukel 50 druhů motýlů, se objeví v plné kráse na pozadí tropické džungle.

 

Barvám neutečeš

Kdy: 11. května v 10:00 až 16:00

Kde: Praha a další

Barvám neutečešBarvám neutečešAutor: archiv firem

BARVÁM NEUTEČEŠ je zábavný rodinný běh ve víru barev!

V roce 2019 se uskuteční již 6. ročník a v Praze, Olomouci, Pardubicích, Ústí nad Labem a Českých Budějovicích můžete vyběhnout vstříc barvám. Chcete si užít den s přáteli, rodinou nebo jen sama pro sebe? Stačí jediné, vyrazit na trasu dlouhou 5 km během či chůzí a nechat se při tom v pěti barevných zónách zasypat barvami. A i po běhu se nebudete nudit! Máte hodně přátel? Založte tým a získej levnější startovné! Registruj se na www.barvamneuteces.cz/registrace

 

Open house Praha

Kdy: 18. 5.19. 5. 2019

Kde: Po celé Praze

Open house PrahaOpen house PrahaAutor: archiv firem

Jubilejní 5. ročník festivalu Open House Praha 2019 otevře brány 80 budov a prostorů, které nejsou běžně přístupné. Užijte si s námi výlet do dob dávných i současných! Představte si, jak se kdysi žilo v honosných palácích. Podívejte se, jak se pracuje v nejmodernějších kancelářích. Vypravte se s námi za poznáním budov nejrůznějších architektonických stylů. Přijít můžete s celou rodinou, připravujeme speciální program i pro děti. Festival je nízkoprahový a nabídneme opět i prohlídky pro neslyšící. Vstup do všech budov je zdarma bez nutnosti předchozí rezervace. 

 

Dyzajn market Léto

Kdy: 25. 5. v 10:00 až 26. 5. v 19:00

Kde: Náměstí Václava Havla, Praha

Dyzajn market LétoDyzajn market LétoAutor: archiv firem

Dyzajn market je výběrová prodejní výstava autorské tvorby na náměstí Václava Havla a v přilehlé provozní budově Národního divadla. Akce se během víkendu zúčastní cca 180 dyzajnérů šperků, doplňků, kabelek a batohů, autorů uměleckých předmětů, porcelánu, dekorací, návrhářů oblečení, hraček nebo papírenského zboží. Dominantou letní edice budou módní přehlídky 12 dyzajnérských značek na modelkách  ženách 4 generací.

Akce se účastní převážně lokální tvůrci z Čech a Moravy, ale také ze Slovenska, Maďarska, Polska, Německa, Rakouska nebo Ukrajiny. Vstup je zdarma a bez bariér. Oba dny se akce koná 10.0019.00 na náměstí Václava Havla (dříve Piazzeta Národního divadla).

 

Festival Mezi ploty

Kdy: 25. 5. v 12:00 až 26. 5. v 21:00

Kde: Psychiatrická léčebna Bohnice, Praha

 

Festival Mezi plotyFestival Mezi plotyAutor: archiv firem

Multižánrový festival, který v pražských Bohnicích opět zboří ploty mezi lidmi! Poslední květnovou neděli roku 2019! 160 umělců na 14 scénách z oblasti hudby, divadla, výtvarného umění. Tak například:

Divokej Bill / Tomáš Klus / Wohnout / Rybičky 48 / Xindl X / Barbora Poláková / N.O.H.A. / Mňága a Žďorp / Vypsaná fiXa / PSH / Sto zvířat / Mucha / Zrní / Pokáč / Jablkoň / Katarzia / Kašpárek v rohlíku / BomBarďák / Pískomil se vrací / Sto zvířat dětem / Krucipüsk / Lake Malawi / Eddie Stoilow / Cocoman / Saténové Ruky / Květy / Vosto5 / Na stojáka/ Richard Nedvěd / Miloš Knor / Čermák & Staněk Comedy a to je jen začátek.

 

Salsa cubana with Salsera Mickey

Kdy: 26. května 2019 v 17:00

Kde: Palackého náměstí, Praha

Salsa cubanaSalsa cubanaAutor: archiv firem

Salsa je latinsko-americký tanec plný energie a vitality. Přijďte a naučte se tančit kubánskou salsu. Postačí vám šest základních tanečních kroků a už tančíte. Místa je tu dost a milovníků tohoto vášnivého tance jakbysmet. Třeba se tu zamilujete.

 

Vyšehranní

Kdy: 26. 5. v 0:00 až 27. 5. v 0:00

Kde: Žižkostel, Praha

Multižánrový festival je pro vás tentokrát připraven na novém místě, ale ve stejném duchu. Těšíme se na setkávání při koncertech a divadelních představeních. Velká část programu je také věnována dětem. Zachováme tradiční občerstvení, festivalový divák může navštívit komunitní zahrádku a hrát a zpívat se bude na 4 scénách.

Vyšehranní 2019Vyšehranní 2019Autor: archiv firem

Žižkostel a jeho lidé nás poctili neobyčejnou vstřícností, výhodou jsou skvělá adresa, zajímavé prostory a také fakt, že nikdy nezmokneme. Výběr z programu je teď už jen na vás. www.vysehrani.cz.

 

 

Klíčová slova:  tanecknihymódahudba
Jdi na homepageZpět na začátek

Horoskopy