Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: iStock.com

19 věcí či postojů, které jsou sexy v roce 2019. Jsou vám blízké?

Pro každého z nás je tenhle rok pochopitelně jiný, ale jsou věci, které se celospolečensky staly nepřehlédnutelnými, diskutovanými a sexy. A nutno podotknout, že mezi ně patří hodně věcí, které naznačují, že možná – bez ohledu na reálný věk každého z nás – konečně dospíváme…

1. Pomáhat přírodě s biodiverzitou

Ze zahrad mizí golfové trávníky a vracejí se luční porosty. Začínáme vysazovat původní odrůdy, hledáme možnosti, jak do přírody vrátit druhovou pestrost. Je možná hezké podporovat záchranu velryb kdesi v Pacifiku, ale účinnější je na zahradě zbudovat hmyzí hotel, postavit malý úl a dát ptákům možnost se i v létě napít…

2. Lady Gaga & Bradley Cooper

Když spolu hráli ve filmu Zrodila se hvězda, ještě to tak nevypadalo, ale poté, co zazpívali na předávání Oscarů, zamiloval se do téhle dvojice celý svět. Všechno mezi nimi je (prý) jen pracovní, ale… tak dechberoucí!

3. Číst (zase) knížky. Nebo je psát!

Voní tiskařskou černí, jejich papír neodolatelně šustí a pocit, když je zase otevřete na stránce se záložkou a znovu se zanoříte do příběhu (nebo moudrých vět), je k nezaplacení! Knihy se na chvilku ztrácely v dálce, ustupovaly internetu, čtečkám, ale jsou zpátky. V plné parádě, sexy víc než kdy předtím. A čím dál tím snadněji také vypadá si knihu vydat osobně. No, jenom vypadá. Je to dřina. Přesto tak přitažlivá, že i „samovydávání“ přibývá…

4. Neplastovat

Mít frusack, kovové, papírové nebo slaměné brčko místo klasického. Chodit do bezobalového obchodu, svačinu balit do voskovaného plátna, ubrat obecně ve spotřebě plastů? Letos se světem valí vlna „plastového prozření“ a je to moc dobře!

5. Potkat se na Václávaku, protože je venku hezky

Sdružení Milion chvilek pro demokracii vytáhlo na Václavák opakovaně desítky, ba stovky tisíc lidí, stejně ohromující davy se účastnily politických setkání po městech v celé ČR. Probouzet se z tolerance netolerovatelné politické situace je letos sexy vážně dost!

6. Šetřit vodou

Loňské léto nás, zdá se, vytrestalo, proto je letos od jara voda tématem, které nepřehlédnete. Řeší se návrat přirozených mokřin a vodních ploch do přírody, ve městech putují návody, jak se správně (jen tři minuty!) sprchovat, přidávají se tipy, jak zacházet s tzv. šedou vodou (například po koupání) a jak se vykašlat na vodu z plastových láhví a točit si konečně tu kohoutkovou. Pochopili jsme, že voda není samozřejmost.

7. Wim Hofova metoda

Zvláštní otužovací metoda založená na specifickém způsobu dýchání, jež vás vlastně převede do určitého stavu meditace a dovolí vám ustát i tak absurdní věci, jako je potápění v bazénku s kostkami ledu, z něhož nejenže neutečete, ale v němž celé minuty s úsměvem a euforií relaxujete a začínáte svět vidět novýma očima…

8. Růžové parfémy

Když letos na jaře vyjely nové kolekce parfémů, takřka pokaždé se mezi ingrediencemi objevila růže. Lehounká, pudrová, fantasticky ženská esence, jež nenechá svět kolem vás pochybovat ani o vašem sex-appealu, ani vnitřní ženské síle.

9. Přiznat, že sem tam sníte strašnou „prasárnu“

Smažák, větrník, balíček chipsů… Je sexy se občas nedisciplinovaně vykašlat na všechno, co víme o zdravém životním stylu, a s gustem si vychutnat i tu největší „prasárnu“ na světě! Snad abychom to s tím „uvědomělým“ stylem života nepřeháněli.

10. Brázdit Česko (ideálně s karavanem!)

Bali, Kapverdy, Kostarika? Sílí trend poznat dobře Česko! Ideálně v karavanu nebo hezky pod stanem. Dost možná to souvisí s tím vším návratem k přírodě. Kdo ví! Romantika je to každopádně!

11. Mít děti. Hodně dětí

Kde jsou ty, doby, kdy mámy chtěly mít jedno, maximálně dvě děti. Přibývá velkých rodin se třemi čtyřmi dětmi. A to především v rodinách s vyšším vzděláním. Ty pak také neváhají učit děti doma, nebo jim alespoň najít alternativu ke klasické státní škole.

12. Absolvovat kurzy první pomoci

Píšou o nich influenceři, mluví se o nich na DVTV, na portálech pro maminky, všude. Stát nohama na zemi a umět poskytnout pomoc těm, kteří ji nečekaně potřebují, se stává stále větší samozřejmostí. A to není sexy, to je jednoduše moc dobře!

13. Konat dobro

Nikdy dřív nebylo tolik sbírek, transparentních účtů, charitativních projektů, ale také startupů, popupů a míst, kde se systematicky chystá půda pro konání dobra i pro projekty s dobrou myšlenkou, které by bez (finanční) podpory z řad nás, obyčejných lidí, neměly šanci na přežití či realizaci.

14. Korálově rudá rtěnka

…protože Living Coral se stala barvou roku 2019. Protože Living Coral je živoucí a živelná barva plná energie. A rok 2019 je nabitý energií a živelný až po okraj!

15. Být pyšná na své tělo, i když nenosím velikost S

Sexy je být spokojená sama se sebou, takovou, jaká jsem. Sexy je vlnit se v bocích, i když nejsem tyčka. Sexy je neřešit, co si o mém vzhledu myslí ostatní. Sexy je přijmout sebe sama do posledního puntíku (nebo kila).

16. Ubrat maso

Nemusíte být zrovna dvakrát vegetarián, ale zajímat se o spotřebu masa, myslet v tomto směru ekologicky i etologicky, ochutnávat více veggie receptů, kupovat si veggie knihy a sledovat veggie blogery, to je jednoznačně trend, který brzy ještě zesílí!

17. FB je mrtvý, ať žije Instagram

Facebook se letos jednoznačně dostal do stínu Instragramu. Instastories jsou hit, Insta influenceři jsou hit… Ale největší hit je umět být od toho všeho off!

18. Nebarvit si šediny a ubrat make-up

Sebepřijetí se obvykle komplikuje s přibývajícím věkem a ve společnosti, která byla donedávna prvoplánově nastavená na „kult věčného mládí“. To bylo echt těžké. Už je to lepší. Můžete přiznat vrásky, nenosit make-up i přestat s barvením a mít své přirozeně šedivějící vlasy.

19. Nosit ledvinku

Jsou věci, o kterých se módní guru domnívají, že už se nikdy nevrátí, a přesto… stane se. Jako v případě dávno opovrhované ledvinky, kterou jsme kolem pasu nosili na přelomu 80. a 90. let 20. století. Ano, ledvinky jsou zpátky. A spolu s nimi i ramenní vycpávky, kýčovité potisky triček, neonové barvy (hlavně žlutá!) a další hity „osmdesátek“!

Další skvělé články najdete v červencovém vydání časopisu Moje psychologie. Kupte si ho v naší online trafice iKiosek.cz! Dnes objednáte, zítra už ho máte ve schránce. A doprava je zdarma.

Moje psychologie 09/19
Moje psychologie 09/19 | Zdroj: Archiv Mojí psychologie