...

... Zdroj: iStock.com

10 rychlých tipů, jak se cítit sexy: Narovnejte se a odložte telefon

Znáte takové ty dny. Vzbudíte se s přeleželými vlasy, nemůžete dopnout džíny a všechny výlohy míjíte rychlým krokem, abyste se v nich náhodou nezahlédla. Co můžete udělat pro to, abyste se i v takový špatný den cítila žensky a sexy?

Sexy talisman

Některé ženy nevyjdou z domu, aniž by si nalíčily rty červenou rtěnkou. Pro jiné to může být oblíbený parfém. Anebo třeba elegantní sluneční brýle. Najděte si zkrátka něco, co vám pomůže cítit se sexy, i když jdete třeba jen ve vytahaném tričku za roh do večerky pro láhev vína a brambůrky.

Kompliment je zdarma

Najděte si na sobě něco, co si sama můžete pochválit. Anebo – ač to zní paradoxně – řekněte kompliment někomu jinému. Pokud dokážete vyvolat úsměv a potěšení u kolegyně nebo sousedky, uvidíte, že se její radost odrazí i na vás samotné.

Hýbejte se

Čím víc svoje tělo aktivně používáme, tím lepší k němu máme vztah. Když se budete pravidelně hýbat, je nemožné, abyste svoje tělo neměla ráda. Pravidelným sportem začnete tělo respektovat jako dobře fungující nástroj, který toho hodně dokáže.

Narovnejte se

Když se hrbíme u počítače nebo se skláníme nad displejem telefonu, nejenže to nevypadá sexy, ale tenhle přikrčený postoj má také vliv na naši náladu. „Choulíte se“ fyzicky i v duševním slova smyslu, připadáte si menší a ustrašenější. Zkuste se čas od času vědomě narovnat.

Prověrka prádelníku

Neschovávejte si hezké prádlo na zvláštní příležitosti, noste ho denně. Nemusíte si na sebe brát podvazky. Vaše „sexy“ prádlo může být cudně bílé a bavlněné. Jde o to, abyste se v něm cítila doopravdy dobře.

Choďte bosa nebo v pohodlných botách

Lodičky na jehlových podpatcích rozhodně nejsou jediná sexy obuv, právě naopak, mohou být velmi nesexy, pokud vás tlačí a cítíte se v nich nejistá. Chůze naboso tam, kde si ji můžete dovolit, vám umožní zcela nové smyslové zážitky, potěšení z doteku trávy nebo horkého písku. Sexy mohou být i balerínky nebo tenisky, když se v nich cítíte dobře.

Bobřík odvahy

Udělejte něco, k čemu potřebujete sebrat trochu odvahy. I kdyby to byl třeba jen prodloužený oční kontakt s neznámým mužem v tramvaji. Nebo vyřiďte odkládaný telefonát. Mírně vám to zvedne hladinu adrenalinu a splněný „bobřík“ vám hned pomůže cítit se líp.

Vyzkoušejte peeling

Pořiďte si do koupelny exfoliační přípravek na celé tělo, kterým se vydrhnete během ranního sprchování. Tenhle rituál vás doslova „zbaví staré kůže“ a budete se cítit svěžejší, plná energie a hladší na dotek.

Poslouchejte hudbu

Je to úplně jednoduché. Hudba v nás probouzí emoce a ovlivňuje naši náladu víc, než si uvědomujeme. Dokáže nás rozplakat, dojmout, ale taky motivovat, pomáhá nám sebrat odvahu. Takže jen stačí vybrat si správný soundtrack.

Odložte telefon

Víte, co je opravdu sexy? Být tady a teď, naplno přítomná v tomto okamžiku. Dejte tedy čas od času stranou všechna elektronická rozptýlení a soustřeďte se na to, co se děje okolo vás, na to, co právě teď děláte.

Článek vyšel v srpnovém čísle časopisu Moje psychologie. Aktuálně je na stáncích listopadové číslo s Lindou Rybovou na titulce. Objednat si ho můžete i online. Jak na to?

Pošlete SMS na číslo 902 11 ve tvaru:

PSYCHOLOGIE1811W mezera JMÉNO mezera PŘÍJMENÍ mezera ADRESA mezera MĚSTO mezera PSČ

Příklad: PSYCHOLOGIE1811W Jan Novak Prubezna 233 Olomouc 77900

Cena každé přijaté SMS je 69 Kč vč. DPH (zahrnuje poštovné i balné). Provozuje Czech News Center, a. s., infolinka 296 363 199 ve všední dny 8–16 hod., mobil@cncenter.cz, www.platmobilem.cz.

...
... | Zdroj: red