Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz, Instagram @cphfw

Týdenní přehled: Oslavte léto, lásku a rovnost na Prague Pride 2022!

Druhý srpnový týden se v Praze ponese v duchu radosti a vyjadřování podpory LGBTQIA+ komunitě – startuje totiž 12. ročník festivalu Prague Pride! Co nabídne letos opravdu nabitý program? Bližší informace i o dalších aktuálních kulturních a společenských akcích přináší pravidelný týdenní přehled.

Co se řeší: Designblok 2022 představil vizuál

Festival české a středoevropské autorské módní a designové tvorby představil vizuál! Tématem letošního Designbloku je LES. Letošní ročník totiž reaguje na aktuální dění a bude se věnovat především využití přírodních materiálů, tradičním českým řemeslům a environmentálním otázkám. Designblok bude mít v letošním roce dva hlavní výstavní domy: magický Gabriel LociUměleckoprůmyslové museum v Praze. Proběhne mezi 5. a 9. říjnem, ale festivalové pasy koupíte za výhodnou cenu již teď – v předprodeji na GoOutu.

Vzhůru tam, kde začíná duha: Na Prague Pride 2022

Je to tady! Již 12. ročník tradičního LGBTQIA+ festivalu Prague Pride, svátku léta, barev, rovnosti, lásky a queer kultury, startuje 8. srpna a potrvá až do soboty 13. srpna, kdy vyvrcholí velkolepým Duhovým průvodem. Do toho můžete jít sami za sebe nebo třeba pod transparentem organizace Jsme fér, která se dlouhodobě snaží o uzákonění manželství pro stejnopohlavní páry v ČR. Sraz bude v 11:30 v dolní části Václavského náměstí, odkud průvod ve 13 hodin vyrazí směr Letná. A co tam? Tam bude čekat obří Pride Park, který nabídne šest stagí a opravdu maximálně nabitý program. „Klíčem pro nás bylo, aby si každý našel to své, a především svůj vlastní safe space,“ říká jeden z organizátorů programu, filmový režisér a hudebník Šimon Holý. Jednotlivé stage jsou rozdělené podle barev a každá nabídne něco jiného napříč hudebními žánry i kulturními formáty.

Hlavní hudební program bude probíhat na RED Stage a vystoupí zde čeští i zahraniční headlineři. ORANGE Stage se zaměří na český drag a hudbu. YELLOW stage je pódium, které představuje různé queer klubové noci. GREEN Stage se bude zaměřovat na jednu konkrétní zemi, kterou je v roce 2022 Polsko. BLUE stage je tradiční stage, která účastníky rozhýbe v rytmu drum'n'bass. A na PURPLE Stage si můžete zajít na stand-upy komiků z Underground Comedy nebo na Hate News Johany Bázlerové z Jsem v obraze. Detailní program celého týdne najdete na webu Prague Pride. Tohle si opravdu nesmíte nechat ujít!

Reminder: Copenhagen Fashion Week pro jaro/léto 2023

Několik týdnů před „velkými“ podzimními fashion weeky se koná ten, který už dávno není lokální specialitkou, ale přehlídkou originálních návrhářů a svébytného, inspirativního a fresh street stylu. Kodaňský fashion week pro jaro a léto 2023 proběhne od 9. do 12. srpna. My ho alespoň na dálku budeme sledovat a stejně jako pokaždé vám přineseme přehled nejzajímavějších trendů, které se během něj objeví.

Prázdninový evergreen: Startuje Letní Letná!

Stejně jako Pride je i festival Letní Letná pražskou prázdninovou klasikou. Mezinárodní přehlídka nového cirkusu a divadla potěší dospělé milovníky experimentů, stejně jako jejich děti, pro které je připravený divadelní a doprovodný program plný workshopů, kreativních dílen i koncertů. Navíc je sestavený tak, že můžete s ratolestmi na Letní Letné strávit klidně celý den a skoro úplně zdarma. Vstupenky na večerní představení jsou již dostupné v předprodeji. 19. ročník oblíbené akce začíná 11. srpna a potrvá až do konce léta, respektive do 31. srpna. Na viděnou v Letenských sadech u stanu!

A teď něco docela jiného: Skaters na Lucerně

Střecha Lucerny patří k vyhledávaným letním venues v centru Prahy. Oživit se ji podařilo opravdu mistrovsky, tahle akce je ale něco, co jste tam ještě rozhodně neviděli. 12. srpna odpoledne se místo, jak už název napovídá, promění ve skatepark. Nejlepší jezdci z ČR a SK poměří své síly a utkají se o prize money v hodnotě 20 000 korun a další věcné ceny od sponzorů v hodnotě 30 000. Jedná se historicky o první akci takového druhu v centru Prahy a na střeše Lucerny. Vstupenky zakoupíte na GoOutu.