.

. Zdroj: archiv firem

.
.
.
.
...
10
Fotogalerie

SOS beauty triky: Jak se zbavit šmouhy od řasenky nebo kruhů pod očima?

Právě když se to nejmíň hodí, zkříží vaše přípravy na večírek lapálie, kterou je nutné vyřešit šetrně, a hlavně ihned! 

Šmouhy od řasenky

Znáte to: Chcete zakončit líčení očí maskarou, jenže ten poslední tah se nevyplatil. Co teď? Zachovejte chladnou hlavu a nesnažte se havárii odstranit vlhčeným ubrouskem. Jenom byste v make-upu nadělala fleky. Zkuste naopak chvíli počkat, až barva zaschne, a poté šmouhu odmázněte suchou vatovou tyčinkou. Propříště si pak vytvořte lepší podmínky, tzn. pohodlně si opřete loket, aby vám při líčení neměl kam sklouznout, a horní víčko si během aplikace vždycky trochu přizvedněte.

P. S.: Jestliže se vám okolo očí odrolí a rozmažou kousky řasenky v průběhu dne, i tehdy to nejlépe zvládne vatová tyčinka a do budoucna ještě odolnější maskara (nejlépe smývající se teplou vodou).

Kruhy pod očima

Všechny nedostatky pleti už jste překryla, jen ty neodbytné kruhy pod očima ne a ne schovat. U nich je totiž situace jiná! Aby se zmírnil tmavý nádech, potřebují zneutralizovat. Nebo ještě lépe rozjasnit – ideální chvíle pro pigmenty, jež umí natolik brilantně koketovat se světlem, že si tmavších míst nikdo nevšimne. Pokud máte chvilku a neporušíte si tím účes nebo outfit, položte se na gauč a přiložte na víčka lžíce zchlazené v mrazničce. Zvýší prokrvení a barevné nuance pak dotáhne k dokonalosti vklepaný rozjasňující korektor.

Bubliny v laku

Libujete si při pohledu na bezchybně nalakované nehty, leč během schnutí se v laku objevily bubliny, které nejdou ničím odstranit. Bohužel. Jedině že byste jako top coat navrstvila ještě třpytky, ve kterých se taková nehoda ztratí… Každopádně aby se vám stejná situace už nikdy neopakovala, pořiďte si speciální ředidlo nebo novější lak. Důvodem, proč se tvoří bubliny, totiž může být stáří laku anebo také to, že nenecháte jednotlivé vrstvy během lakování dostatečně zaschnout.

Fleky od samoopalováku

Ve snaze přihrát obličeji zdravě opálený nádech se kvůli nezkušené manipulaci se samoopalovacím přípravkem může přihodit ledacos. Nejčastěji fleky v blízkosti kontury vlasů a obočí. A zbavit se jich na počkání není jen tak. Řešení se nabízí dvojí, buď zesvětlit tmavší místa šetrným peelingem, eventuálně zkusit u kořínků vlasů přetřít nežádoucí barvu rozkrojeným citronem. Pokud byste uvažovala o zopakování bronzingu kdykoliv v budoucnu, nezapomeňte být v těchto partiích opatrnější a pro jistotu místa po aplikaci ještě zlehka přetřít papírovým ubrouskem.

"Cakey" make-up

Vaše pleť možná vyžaduje více krycí make-up, to ale neznamená, že by musel během chvíle působit přeschle a ne zrovna šťavnatě. Máte-li takovou zkušenost, obejděte to preventivně podkladovou bází s hydratačními schopnostmi. Kromě vyhlazení povrchu pokožky totiž bude neustále udržovat její vlhkost a zářivost.

TIP: Jako SOS řešení oceníte kabelkové balení termální vody ve spreji, jíž můžete tvář občas osvěžit.

Mezera v obočí

Pokud se vám při upravování obočí stalo, že jste si nechtěně vytvořila lysinku, u které chvilku potrvá, než zase doroste, nezbývá než prázdná místa trpělivě dokreslovat. Ať už krátkými tahy tužkou či s pomocí pudrových stínů, občasným nabarvením, popřípadě trvalejším dotetováním permanentním make-upem.

Přetažená rtěnka

Dala jste si práci s vykreslením pusy, ale na poslední chvíli jste překročila hranici rtů? Je to k vzteku, ale když začnete postižené místo dřít kapesníčkem, akorát zrudne. Lepší varianta je otřít barvu navlhčenou vatovou tyčinkou a poté nanést plochým štětcem trochu make-upu. Původní flek splyne s okolím.

Poučení: Začněte vždy konturovací tužkou (i kvůli možnému rozpíjení barvy) a rtěnku nanášejte malým štětečkem.

Rozmazané linky

Stačí si jen představit, kolik času a trpělivosti zabere, než vykouzlíte na očních víčkách přesné linky, abyste nedopustila, že se během několika mrknutí nebo při divočejším tanci obtisknou, rozmažou, zkrátka rozpatlají všude okolo. Výdrž se dá nejsnáze pojistit vyhlazující bází, která jakékoli barvy na víčkách zafixuje a nepustí. No a pokud byste chtěla předejít katastrofám během kreslení, doporučujeme podobné podmínky jako u řas – pevně opřený loket, dobré světlo, a než začnete rýsovat naostro, načrtněte si linii zlehka obyčejnou tužkou na oči. Překontrolujte symetrii přímým pohledem do zrcadla a dokončete linkou.

Opadané třpytky

Chtěla byste oslňovat blýskavýma očima, jenže třpyt se kromě víček odráží také z tváří, z oblečení, z rukou… Pravda je, že ukotvit glitry napevno není zrovna jednoduché, ale varianty jsou hned dvě: první tkví opět v kvalitním podkladu určeném přímo pod třpytky. Další osvědčená možnost radí použít transparentní gel z bezbarvé řasenky, díky kterému se po zaschnutí částečky ani nehnou.

Článek vyšel v magazínu Moje psychologie!