Testujeme v redakci: Který korektor opravdu zakryje kruhy pod očima i pupínky?

Kruhy pod očima, nesourodý tón pleti, pupínky nebo červené skvrny – to vše se dá během pár sekund dokonale zamaskovat. Stačí jen použít ten správný korektor. Které u nás uspěly? 

Editorka webu Ženy.cz Irena, 42 let, citlivá pleť, drobné oční vrásky

Krycí korektor, Urban Decay

Přiznám se, že korektory dosud nepatřily do mé standardní výbavy. Často se totiž na obličeji během dne tak nějak opotřebovaly a zůstaly akorát v očních vráskách, které nádherně zvýraznily. Jiné zase pálily a pleť zalepily. Proto jsem byla příjemně překvapená, že Naked Skin nic takového nedělal. Naopak –vydržel celý den, hezky projasnil oční okolí. Velmi dobře kryje kruhy pod očima, nedráždí ani nepálí. Na pupínky nebo červená místa je potřeba nanášet ho ve více vrstvách. Jeho konzistence je lehká a tekutá, hodně rychle schne a splývá s pokožkou. A stačí ho opravdu málo, takže za tu cenu se určitě vyplatí.

+ perfektně kryje, drží celý den, lehká konzistence

Korektor Naked Skin, Urban Decay, 720 Kč

Redaktorka webu Ženy.cz Andrea, 26 let, mírné kruhy pod očima

Rozjasňující korektor, La Prairie

Musím se přiznat, že jsem si nejdřív musela nastudovat návod, abych přišla na to, že druhá "tubička" v balení je náhradní náplň. Na první použití jsem se těšila jako malá holka a bylo proč. Luxusní stříbrný obal vypadá krásně, pak už stačí jen párkrát zmáčknout jako propisku a do jemného štětečku se dostane korektor. Je krásně krémový, jednoduše se zapracuje do pleti a co je samozřejmě nejdůležitější – dokonale kryje.Poradí si i s těmi nejtmavšími kruhy pod očima, kterými mi moje pleť vrátila dlouhý a náročný večírek. A jako bonus i projasňuje. Nemám, co vytknout! Možná jen cenu, která je sice vyšší, ale odpovídá výkonu!

+ luxusní obal, snadná aplikace, dokonalé krytí

Rozjasňující korektor Light Fantastic Cellular Concealing, La Prairie, koupíte v síti parfumerií FAnn nebo na fann.cz, 1890 Kč

Korektor v tužce, Sothys

Korektory v tužce bývají logicky tužší a hůře se aplikují. Tento mě však příjemně překvapil, že nebyl až tak tuhý, jak jsem očekávala. Přesto je aplikace samozřejmě trošku složitější než u tekutých korektorů. Nicméně i tak jsem s ním byla opravdu spokojená. Příjemně voněl, zamaskoval kruhy i červený pupínek a pod make-upem byl naprosto neviditelný. Nejvíce mě však potěšilo to, že efekt trval opravdu celý den! Líbil se mi černý elegantní obal.

+ skvěle kryje, dlouho vydrží

Korektor v tužce Stylo correcteur imperfection, Sothys, 540 Kč

Hydratační korektor, Bourjois

Jako první jsem ocenila balení, které je skvělé na cesty, protože se vejde i do malinké kosmetické taštičky. Vyhovoval mi aplikátor, kterým se dá korektor rozetřít do ztracena, aniž byste musela použít prsty, a tak se opět potvrzuje, že je skvělý na cesty. Už se těším, až se s ním zkrášlím při dlouhé cestě v letadle. Krytí je skvělé, konzistence taky. Jen jsem si ho poprvé dala zbytečně moc a pak mi zvýraznil jemné vrásky pod očima, které normálně téměř nejsou vidět (nebo v to alespoň doufám). Když jsem příště použila menší množství, bylo vše v pořádku.

+ praktické malé balení, aplikátor, skvělé krytí

Rozjasňující korektor s hydratačním účinkem Radiance Reveal, Bourjois, 299 Kč

Editorka webu Moje zdraví Katka, 38 let, pleť smíšená se sklony k zarudnutí

Korekční tyčinka, Yves Rocher

Korektor Zéro Défaut má praktický obal, velikost akorát do kabelky. Design je nadčasový, používání jednoduché – vysouvací tyčinka. Konzistence je poměrně tužší, což je v létě asi výhoda, teď v chladném počasí jsem měla pocit, že se hůře roztírá, ale nebyla to žádná tragédie, roztírá se i tak dobře a nenechává na pleti hrudky. Vůně je skvělá – totiž žádná, což u dekorativní kosmetiky oceňuji (čím méně chemie, tím lépe). Krycí schopnosti korektoru hodnotím na výbornou, velmi dobře se také vstřebává do kůže.

+ krycí schopnosti, pěkný obal

Korekční tyčinka Yves Rocher, 125 Kč

Editorka webu Dáma.cz Markéta, 42 let, citlivá pleť, červené žilky

Konturovací paletka, Rimmel

Moje kosmetická taštička není příliš bohatá. Co se pleti týče, jsem zvyklá používat jen pudr. Proto jsem byla zvědavá, jak korektor zafunguje. Musím říct, že mnohem lépe než jen pudr zakryl problematická místa – konkrétně červené žilky u nosu. Vyhovovala mi příjemná neutrální vůně. Stejně tak krabička, která se zaklapne, takže nemám strach, že se mi třeba sama od sebe otevře v kabelce. Konzistence mi přišla tužší, a tak se korektor i celkově hůře roztíral. Celkově však tuhle premiéru hodnotím jako opravdu povedenou!

+ praktické balení, skvělé krytí

Paletka pro přirozený vzhled Insta Cocealer Contour, Rimmel, 199 Kč

Dcera Markéty teenagerka Klára, lehký problém s akné

Dlouhotrvající korektor, Rimmel

Korektor s houbičkou mi vyhovoval po všech stránkách. Po párty jsem s ním lehce zamaskovala kruhy pod očima a tato malá kamufláž vydržela prakticky celý den. Jemně se roztírá, nemusíte používat prsty, protože vše hravě zvládnete houbičkou. Krémová konzistence se jemně roztírá a na obličeji ho vůbec necítím. Jedinou nevýhodou je malé balení, bojím se, že mi brzy dojde a budu muset běžet pro další!

+ kryje kruhy pod očima, houbička jako aplikátor

Dlouhotrvající lehký korektor Lasting Finish, Rimmel, 189 Kč

Redaktorka webu Ženy.cz Ivona, 34 let, smíšená pleť se sklony k zarudnutí

Korektor s vysokým krytím, Catrice

Musím se přiznat, že ke korektoru "za stovku" jsem přistupovala skepticky, protože běžně používám Touch Éclat od YSL. Ale překvapil! Má praktický houbičkový aplikátor, který doporučuju otírat, protože jinak nanáší zbytečně moc. Tekutý korektor si dávám hlavně pod oči, takže opravdu stačí pár "ťupiček", abych nevypadala, že jsem se opalovala se slunečními brýlemi. Camouflage se rozmazával dobře, ale musela jsem dát trochu víc pozor, aby šel do ztracena. Vyniká ale v tom, že dobře kryje, neusazuje se ve vráskách a vydrží! Tohle je opravdu nečekaně rovnocenná alternativa mého podstatně dražšího korektoru a doporučuju ji všem, kdo chtějí luxus za hubičku.

+ dobře kryje, neusazuje se ve vráskách, vydrží, cena

- mohl by se ještě lépe roztírat do ztracena

Tekutý korektor Camouflage, Catrice, 99 Kč

Tuhý korektor, Maybelline

Tuhý korektor běžně nepoužívám, ale připomíná mi moje začátky s líčením. Na druhou stranu teď, když jsem Affinitone od Maybelline dostala k testování, už si ho v kosmetické taštičce nechám. Pod oči bych si ho osobně nedala, na to se jakýkoli tuhý korektor roztírá příliš těžkopádně. Mnohem víc se hodí na lokální zamaskování pupínků, na zarudlá místa kolem nosu a překvapivě dobře kryje i póry. Nevím, jestli jsem měla štěstí na odstín (01), ale byl přirozený, dobře splýval s tónem mé pleti. Musím vyzdvihnout i příjemný aplikátor – vysouvací tyčinku, která je zkosená podobně jako rtěnka. Jedinou drobnou nevýhodou tak může být, že na ošklivější pupínky je třeba nanášet ho častěji. Ale ještě jsem se nesetkala s korektorem, u něhož by to bylo jinak a přitom nebyl vidět na metr daleko.

+ dobře maskuje pupínky a póry, aplikátor, cena

Korektor v tyčince Affintone, Maybelline New York, 110 Kč