Vysoké holínky: Nečekaný hit podzimu, který poletí i na jaře

Oprašte své staré holínky Hunter, jejich čas nejspíš zase nadejde!

Jestli sledujete módu pravidelně, pak jste nejspíš zaznamenali, že hitem této sezony se staly tak zvané „chunky chelsea boots“ – kotníkové boty s širokou traktorovou podrážkou, které mají po stranách pruženku. Spíše než klasické chelsea boty však vzdáleně připomínají holínky. A právě těm nyní vyšlapávají cestu mezi příští trendy. Vraťme se ale na začátek, do roku 2005.

Tehdy celý svět pobláznila modelka Kate Moss, která na hudební festival Glastonbury ke svým ultra mini šatům obula holínky Hunter. Zdánlivě nesourodý outfit zde však měl své opodstatnění – Glastonbury se totiž koná vysloveně na blátě. Co se dělo dál, asi tušíte. Holínky Hunter rázem povýšily z praktické obuvi na objekt touhy a brzy se staly stejně nepostradatelným doplňkem do města jako kelímek kávy Starbucks. Stejně jako sláva jednorázových kelímků na kávu i ta „holínková“ časem pominula. Avšak ne na dlouho.

Za vším hledej Ganni, dalo by se parafrázovat známé rčení. Rodinná kodaňská značka v posledních letech poslala do světa víc módních trendů než kdejaký francouzský či italský módní dům. Právě její khaki holínky z recyklované gumy stojí na počátku letošního trendu. A stejně jako před patnácti lety i letos nás svádí skrze rebelsky odhalené nohy.

Na nedávném fashion weeku v Miláně byly holínky k vidění v dalších kombinacích, mezi nimiž nechyběl elegantní trenčkot („very british“) nebo šaty s rozparkem, jejichž sexy vyznění se tím záměrně trochu shodilo. A došlo i na staré známé hunterky.

Inspirace z Instagramu

Loading
Loading

Holínky v tuto chvíli ještě válcují zmíněné chunky chelsea boty, popřípadě kozačky na nízkém podpatku, které mají podobný tvar. Budoucnost (staro)nového trendu nicméně minulý týden zpečetil módní dům Celine, který holínky uvedl ve své kolekci pro jaro a léto 2021. K tomu denimové šortky, zkrácený top, sportovní bundička a rybářský klobouček. Na Celine nezvykle ležérní a mladistvé, a i když to má jistý vintage šmrnc, je zde patrný odklon od 70. let, kterými se značka inspirovala v posledních dvou letech. Že by tentokrát návrat do roku 2005? Nabízelo by se to. Jestli se příští rok bude festival Glastonbury konat (letos měl kvůli Covidu pauzu), oslaví svůj jubilejní, už 50. ročník.

Kde už nyní koupíte stylové holínky? Podívejte se do fotogalerie.