Ideální kalhoty na podzim? Stylové Francouzky mají jasno!

27. října 2020 • 06:00
Sabina Socol • Foto: Profimedia.cz

Jestli něco v minulosti oblékly Brigitte Bardot, Jane Birkin nebo Françoise Hardy, znamená to, že se to navěky otisklo do módní DNA stylových Pařížanek. Ty tak zcela intuitivně každý podzim vytahují ze skříně (mimo jiných kousků) manšestrové kalhoty.

Manšestrové kalhoty nosila také Carolyn Bessette-Kennedy, žena Johna Kennedyho jr. a ikona devadesátkového minimalismu. Na jednom z několika dochovaných paparazzi snímků má na sobě svůj obligátní černý rolák a k němu hnědé manšestrové kalhoty střihu boot-cut. Kromě roláku je kombinovala i s černým koženým blejzrem nebo černým vlněným kabátem – což je vysloveně současný styling.

Carolyn Bessette-Kennedy se svým mužem Johnem F. Kennedy jr. v New Yorku (1997) Carolyn Bessette-Kennedy se svým mužem Johnem F. Kennedy jr. v New Yorku (1997) Autor: Profimedia.cz

Právě nohavice, které se u kotníku mírně rozšiřují, jsou hitem i letošní sezony. Vedle toho se na přehlídkách objevoval i ležérní boyfriend střih se sníženým pasem (Tod's) anebo naopak mrkváče s vysokým pasem (Chanel).

Celine Celine Autor: Profimedia.cz
A.W.A.K.E. A.W.A.K.E. Autor: Profimedia.cz
Veronica Beard Veronica Beard Autor: Profimedia.cz
Tod's Tod's Autor: Profimedia.cz
Chanel Chanel Autor: Profimedia.cz

Manšestráky jsou oblíbeným podzimním „feel good“ kouskem. Díky svým slavným nositelkám z 60. a 70. let si ale také navždy ponesou nálepku „vintage chic“. Tohoto looku snadno docílíte i dnes, když je po vzoru Francouzek nebo Carolyn Bessette-Kennedy budete kombinovat v rámci základní barevné palety černá-hnědá-béžová-krémová-bílá. Velmi dobře vypadají také ve spojení s kůží, ať už v podobě koženého kabátu či bundy nebo nějakého výraznějšího doplňku.

Sophia Roe Sophia Roe Autor: Profimedia.cz
Módní influencerka Jeanne Damas s přítelem Módní influencerka Jeanne Damas s přítelem Autor: Profimedia.cz
Sabina Socol Sabina Socol Autor: Profimedia.cz

Kde právě teď koupíte stylové manšestráky? Podívejte se do fotogalerie. 

Fotogalerie

14 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy