Tři slavné módní ikony, jeden podobný outfit: Nosila byste ho i vy?

Tento článek by mohl začínat jako anekdota: Sešly se vévodkyně Kate, herečka Katie Holmes a francouzská módní ikona Jeanne Damas... Sice se ve skutečnosti nesešly, ale rozhodně se shodly. Tři módní ikony, které milujeme pro úplně jiný styl, nás v nedávné době okouzlily hodně podobnými outfity. A dokázaly, že černá a hnědá k sobě rozhodně patří!

Co mají společného vévodkyně Kate, herečka Katie Holmes a Francouzka Jeanne Damas? Všechny vnímáme jako módní ikony, jako ty, na které se můžeme spolehnout, když si chceme být jisté. Ani jedna si nepotrpí na výstřelky a bývají věrné svému stylu. Přesto je všechny milujeme úplně z jiných důvodů.

Vévodkyně Kate je jasná! Jejímu šatníku se z finančního hlediska takřka nelze přiblížit, ale je fascinující sledovat, jak jí to pokaždé sluší. Má luxusní sbírku vlněných kabátů a midi šatů v anglickém stylu „čaj o páté“, ale ještě víc nás zaujme, když vystoupí ze své komfortní zóny a zvolí něco modernějšího. Jako třeba když si předloni na vánoční večírek v Buckinghamském paláci oblékla tartanovou sukni s černým kardiganem. Anebo teď v lednu, když zvolila hnědou leopardí plisé sukni s černým rolákem. Cože? Kate a leopard?

A pak je tu Katie Holmes. Do loňského srpna polozapomenutá herečka, kterou všichni známe jako Joey z Dawsonova světa, bývalku Toma Cruise a matku holčičky s netradičním jménem Suri. A dál? Dál stačilo jen ve vhodnou chvíli zamávat na taxi, nechat z ramena sklouznout kardigan a odhalit kašmírovou podprsenku. Z Kate je rázem módní hvězda, která přitom sází na hodně civilní outfity ve stylu džíny a trenčkot. Anebo kožená plisovaná sukně a delší černý kardigan. Její síla totiž tkví v detailu – v tomto případě opět vsadila na nezapnuté knoflíčky.

A do třetice – Jeanne Damas. Živoucí klišé o tom, jak vypadá typická Francouzka. Aby ho naplnila ještě víc a dodala i nám všem trochu toho nonšalantního sex-appealu, založila si módní značku Rouje. I Jeanne miluje kardigany, jak ty upnuté, tak i ty, co vypadají jako podomácku pletené. Ve své variaci na černý top a hnědou sukni dokonce předvedla, že kardigany se mohou i vrstvit. Mimochodem, když zrovna Jeanne Damas nenosí zkrácené délky, aspoň si svůj svetr na knoflíky v pase zaváže.

Líbí se vám tyto outfity? Podívejte se do fotogalerie, kde seženete podobné kousky.