Móda v karanténě: Francouzky ukazují svoje bačkory, Češky ponožky!

Jak vypadá móda za časů hromadných „houmofisů“, online konferencí a domácího vyučování – čili za časů koronaviru a karantény? Místo bot a kabelek došlo na domácí výzbroj!

Některé módní influencerky to řeší tak, že se ve svých kreacích fotí doma a třeba Leandra McCohen, zakladatelka ManRepeller pro tento účel rovnou zavedla hashtag #goingnowherebutfuckitimgettingdressed – tedy #nikamnejdualese*unatochciseobleknout. Tato situace je o mnoho těžší pro ty, pro něž je móda obživou a zaměstnávají kvůli tomu další lidi. Zatím mohou jen doufat, že omezení nebudou trvat tak dlouho, aby je to zničilo, a apelují na věrné zákazníky, že online prodej stále frčí.

Jednou z nich je i francouzská módní hvězda a zakladatelka značky Rouje Jeanne Damas. Aby dala najevo, že jejich tým stále akčně pracuje, jen se schází online, vyfotila se doma u notebooku i se svými bačkorami. A instagramová #pantouflechallenge (bačkorová výzva) na sebe nenechala dlouho čekat. Kamarádky a fanynky Jeanne se začaly fotit v tom, co je pro domácí hygge nejpříznačnější – v roztomilých (a mnohdy opravdu hezkých) papučkách. Kdepak Francouzky, ty rozhodně netráví karanténu v crocskách.

Papučová výzva Jeanne Damas

Vtipné je, že zhruba o pár hodin později se podobná výzva začala šířit i v české instagramové bublině. Započala ji lékárnice, fotografka a influencerka Tez (@tez_photo) tím, že s poselstvím lepšího dne zveřejnila svoje Happy Socks s motivem preclíků. A tak se strhla i česká vlna, tentokrát v podobě těch nejvtipnějších ponožek, kterých máme doma všichni tajnou zásobu.

Ponožkovou výzvu fotografky Tez odstartovaly tyto Happy Socks s preclíky

Podívejte se do galerie, která dokazuje, že jsme v tom všichni spolu.