To bude romantika! Nejlepší šaty, topy a doplňky na valentýnský večer

Svatý Valentýn bude po dlouhém období karanténního spánku první příležitostí se slavnostně a také svůdně obléknout. Tak toho využijte!

Den svatého Valentýna je v Česku stále vnímán jako bezduchý komerční svátek. Lásku přece můžeme oslavovat každý den, že? Navíc za měsíc a půl se opět dočkáme civilnějšího a hlavně ryze našeho zvyku líbání pod třešní. Na druhou stranu: láska prochází žaludkem a 14. únor tak může být skvělou příležitostí nejen koupit krabici pralinek nebo věneček z cukrárny ve tvaru srdce, ale také vyrazit někam na sváteční večeři. A k tomu je pak potřeba vyladit i outfit.

TIP NA VIDEO: Jaké trendy ovládnou letošní jaro?

Valentýn si tradičně spojujeme s červenou barvou a ještě dlouho se na tom zřejmě nebude nic měnit. Jestli vám rudé šaty připadají moc výrazné, můžete přes ně ve stylu Carrie Bradshaw přehodit pánské sako (nebo dámské oversize), jako to fiktivní sloupkařka udělala na konci jedné z epizod And Just Like That…

V poslední době je hodně v kurzu také růžová – třeba francouzský návrhář Jacquemus nedávno uvedl na trh další růžovou kolekci, podobně kouzlu této barvy propadla také italská značka Blumarine. Letošní Valentýn si tedy o růžovou přímo říká.

Může se to jevit prvoplánově, ale návrháři se v posledních kolekcích zamilovali i do klasického motivu srdce – platí to od Jeremyho Scotta, který v kolekcích Moschino rád pracuje s nadsázkou, přes žensky elegantní Carolinu Herreru až po dekadentně laděný módní dům Saint Laurent či éterickou Nensi Dojaka. Jestli je to na vás moc doslovné, možná vás zaujme top nebo šaty s romantickým výstřihem ve tvaru srdce. A pokud na vás víc sedí pánský styl, zkuste třeba kombinaci sexy braletky a kalhotového kostýmu.

Moschino Autor: Profimedia.cz

Carolina Herrera Autor: Profimedia.cz

Saint Laurent Autor: Profimedia.cz

MSGM

Zendaya v šatech Nensi Dojaka Autor: Profimedia.cz

Fotogalerie: Kde koupíte módní zajímavé kousky na Valentýna?