Sponky do vlasů ovládly Instagram: Kde koupíte ty nejkrásnější?

Také jste naposledy nosila barevné sponky do vlasů jako malá holka? Letos si je opět můžete užít dosyta. Instagram je doslova zahlcený fotkami vlasů ozdobených různými sponkami či skřipečky. Heslo zní: Čím víc, tím líp!

Začalo to někdy loni barevnými plastovými skřipci do vlasů, které se začaly objevovat ve výbavě našich oblíbených skandinávských módních ikon. No co, ony unosí vše! Jenže u skřipců nezůstalo. Z tohoto trendu se brzy vylíhla nová módní závislost: sponky do vlasů, které mají být vidět!

Po dlouhých letech tak i dospělé ženy mohou nosit pírka zdobená barevnými kamínky nebo barevné skřipečky. Ale pozor! Neznamená to, že z kufříku vysypete své poklady z dětství. Sponky, do kterých se zamilovala řada módních ikon i celebrit v čele s Alexou Chung nebo Selenou Gomez, jsou zcela v souladu s aktuálními trendy.

Značky jako Reliquia Jewellery nebo Lelet NY přišly s krásnými perlovými sponami, londýnská designérka Ashley Williams zase s pírky, která nesou dekadentní poselství v podobě kamínkových slov jako Sex, Anxiety nebo Ugly. Všichni na Instagramu také aktuálně milují sponky značky Valet Studio, protože to jsou ty nejroztomilejší: plastové, pastelově zelené či růžové, s nádechem do perleťova nebo s motivem mušlí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Valet Studio (@valetstudio),Úno 8, 2019 v 9:30 PST

Současná móda je zkrátka plná kontrastů. Jako určitá protiváha unisexovému minimalismu a „ošklivým“ trendů se prosazuje rokoková hravost a bezstarostná zdobnost. Někomu to může připadat nevkusné a jen další pokračování trendu ošklivosti v současné módě. My si naopak myslíme, že tyto sponky se všemi perličkami a kamínky jsou jednoznačným příklonem ke kráse.

Kde koupíte takovéto cool sponky do vlasů? Podívejte se do fotogalerie.