Skandinávská extravagance: Ultra barevné kabáty, které si oblíbily i celebrity

Jestli k vašemu nejvýraznějšímu zimnímu kousku patří červený vlněný kabát nebo pruhovaná šála, pak vás následující trend asi překvapí!

Skandinávská módní scéna nás už dlouho fascinuje. Zatímco před lety se zde zrodil trend přísného a unisexového minimalismu, dnes hýří barvami, které nikdo nedokáže nosit s takovou přirozeností jako dánské, norské a švédské módní influencerky. Snad ani neexistuje kombinace, které by se zalekly. Právě ony nás učí mixovat kostky s leopardem nebo oranžovou dohromady se zelenou. A tak není divu, že právě ze Skandinávie pocházejí módní značky, které aktuálně produkují ty nejvýstřednější kabáty, jaké si umíte představit, a nenásilně z nich činí běžnou součást šatníku.

Jednou z nich je švédská Stand, kterou před pěti lety založila návrhářka Nellie Kamras a která kombinuje skandinávské přímočaré střihy a barvy s francouzskou rafinovaností (sem tam kůže, sem tam leopard). Tou druhou je dánská Saks Potts (založily ji Cathrine Saks a Barbara Potts rovněž před pěti lety), která si pomalu získává i srdce celebrit v čele s modelkou Kendall Jenner nebo zpěvačkou Cardi B. Mohou za to především luxusní barevné kabáty s retro kožešinovými límci a manžetami, které působí jako z jiného světa.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

My girls are here 💚

Příspěvek sdílený Hanna Stefansson (@hannastefansson),Led 30, 2019 v 1:17 PST

Na druhé straně oceánu, v New Yorku, na tento trend po svém reaguje zatím poměrně neznámá značka Dauphinette, která pracuje s recyklovanými materiály a například vintage kabáty z 60. nebo z 80. let opatřuje barevnými péřovými manžetami à la boa. Možná je to jen vlna, kterou zase utlumí touha po něčem klidnějším a univerzálním. Ale dokud jsou na vzestupu barvy a hravá opulence, pojďme si je náležitě užít!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Anais blazer, coming soon ❤️💕❤️🥰

Příspěvek sdílený Dauphinette (@dauphinette.nyc),Led 27, 2019 v 10:17 PST

Kde koupíte ty nejveselejší kabáty a kožíšky? Podívejte se do fotogalerie.