Úzké sluneční brýle jsou minulostí, teď bude v módě opačný extrém!

Jestli už vás nebaví trend uzounkých brýlí ve stylu Matrixu anebo dodnes kroutíte hlavou nad jejich funkcí (opravdu ochrání před sluncem?), máme pro vás dobrou zprávu. Velké sluneční brýle se vrací. Ačkoli... možná až moc velké!

Kdybychom měly vybrat jeden módní doplněk, který definoval rok 2018, pak by to klidně mohly být úzké sluneční brýle. Supermodelky Gigi a Bella Hadid bez nich neudělaly krok a podobně to viděla i Rihanna. Mohly se zdát směšné, nefunkční, ale v jejich podání stejně nakonec vypadaly cool. Nicméně pokud bychom se měly řídit těmito královnami stylu, pak Rihanna už otáčí směr.

A pro koho je Rihanna poněkud výstřední ikonou, máme i důkazy z přehlídkových mol. Módní domy Dior, Givenchy nebo Gucci dokazují, že sluneční brýle pro rok 2019 definitivně přecházejí do opačného extrému. Nosit se budou oversize skla inspirovaná cyklistickými brýlemi (dobře to půjde s trendem elastických šortek, který bude letos kulminovat). Anebo lyžařskými.

Futuristický look ještě více podpoří zrcadlová nebo barevná skla. Přitom však platí, že si takové brýle můžete vzít k elegantnímu outfitu. Inspirovat se přitom můžete třeba princeznou Anne, sestrou prince Charlese, která loni doplnila svůj krémový kostýmek sportovními brýlemi Adidas.

Sportovně vyhlížející brýle ale nejsou jediným a ultimátním trendem. Vedle nich totiž poletí i sympatické retro – velká zaoblená skla à la 70. léta (a Naďa Urbánková, chcete-li).

Kde koupíte trendy sluneční brýle pro rok 2019? První tipy najdete ve fotogalerii.