Janka Polliani: Čtyřicetiletá módní blogerka, kterou budete milovat

Janka Polliani. Další jméno současného street stylu, které stojí za to si zapamatovat. Norská módní blogerka vyniká především přirozeností, s jakou dokáže nosit výrazné kostkované kabáty, a také obdivuhodným šarmem a humorem.

„Takže teď si na sebe obléknu tyhlety denimové džíny...,“ komentuje na videu jeden ze svých outfitů Janka Polliani a okamžitě vyprskne smíchy. „DENIMOVÉ DŽÍNY, jasně!“ Zatímco vy už v příštím záběru fascinovaně zíráte, kterak tahle hnědooká blondýna a máma dvou dětí s tetováním na celé levé ruce energicky balí kufr na přehlídky v Kodani, aby následně letěla do Stockholmu a zase zpět do Kodaně.

Skandinávský styl

Janku na streetstyle fotografiích z různých fashion weeků nejčastěji najdete v obklopení svých spřízněných duší, norských módních redaktorek Darji Barannik a Annabel Rosendahl (o těch až někdy později). Ale zatímco ty dvě si téměř pokaždé zakrývají oči tmavými brýlemi, o deset centimetrů menší a o generaci starší Janka (letos jí bude čtyřicet) místo brýlí pravidelně nasazuje svůj široký úsměv s dolíčky ve tvářích.

„Někdy přemýšlím, kdy nadejde čas s blogováním přestat, a ne proto, že by mě to už nebavilo. Ale není divné být ve čtyřiceti blogerkou na plný úvazek?“ uvažuje Polliani, kterou na Instagramu sleduje sto tři tisíc fanoušků. Kromě módy tato stylová Norka píše na svém blogu Polliani.com i o kosmetice, bydlení a sem tam sdílí i své oblíbené recepty.

Děti vám neukážu!

Janka Polliani se k módě dostala trochu oklikou, má za sebou letitou práci v televizi, ale vyzkoušela si i péči o autistické děti. Ty vlastní se rozhodla světu neukazovat, což někteří fanoušci nedokážou pochopit a vysvětlují si to tak, že věčně rozlétaná Janka netráví s dětmi dostatek času. Právě těm Janka ve svém nedávném postu vzkázala: „Moje děti jsou ještě malé na to, aby byly vidět a slyšet na sociálních sítích. Instagram vždy neodráží realitu a já s nimi rozhodně trávím víc času než na sociálních sítích.“

To ale neznamená, že by Janka nebyla sdílná, co se týče svého soukromí. Na blogu se například neváhá svěřit, že má den blbec a cítí se na zhroucení, protože je nevyspalá a obě děti jsou nemocné a ukňourané. Známe to. V jiném článku se pro změnu svěřila, že v pubertě několik let trpěla bulimií a pomohla jí až psychiatrická léčba.

Čtyřicetiletá blogerka

Se svými fanoušky Janka sdílela i několik odlehčených zajímavostí ze svého života, jako třeba že kdysi milovala Toma Cruise, vlastnila postupně sedm křečků, ve škole nesnášela matematiku a v patnácti si nechala propíchnout jazyk. Je hrdá na to, že začala běhat, ačkoli běh pořád nesnáší. Miluje sladkosti, bojí se u hororů a kdyby mohla, odstěhuje se do Kodaně, skandinávské módní Mekky.

V jejím šatníku prý panuje permanentní chaos, nikdy nemůže najít, co potřebuje, a vůbec netuší, co se všemi těmi nahromaděnými věcmi udělat. Tomu lze věřit, protože skandinávský šatník bývá oproti všeobecnému povědomí o minimalismu dost barvitý. Rozhodně by stálo za to podívat se, jak Janka skladuje všechny svoje statement kostkované kabáty, kterých jen v posledních týdnech vynesla několik.

Google says It means Fire Brigade 🔥🔥 #pfw

Příspěvek sdílený JANKA POLLIANI (@polliani),Bře 5, 2018 v 2:09 PST

Baví vás styl Janky Polliani? Více outfitů najdete ve fotogalerii.