Šaty, které dříve budily rozpaky, jsou nyní hitem! Kde je seženete?

Jeden květinový nebo puntíkatý vzor už nestačí, návrháři a značky čím dál víc experimentují s jejich kombinacemi. Namísto jednoho výrazného potisku tak můžete mít na šatech třeba tři nebo čtyři. Troufnete si?

Jak už to u některých trendů bývá, odstartovala je nějaká konkrétní značka. V případě šatů, které mixují dva a více vzorů, můžeme jmenovat hned dvě. Tou první je dánská Ganni, která nás skrze dánské a norské influencerky učí nosit i výraznější vzory než jen klasické proužky a puntíky. Zbořila totiž zažitou představu o skandinávském stylu coby esenci minimalismu a vnesla do něj nenucenou a dosud nevídanou bohémskou hravost.

A pak je tu londýnská značka Rixo, jejíž sláva na Instagramu rovněž stoupá raketovou rychlostí. Její doménou jsou zejména šaty, pro něž dvojice designérek-zakladatelek ve složení Henrietta Rix a Orlagh McCloskey vymýšlí vlastní nápadité vzory. A nápaditě je také kombinuje a sešívá dohromady. Na rozdíl od Ganni však Rixo nabízí vysloveně lichotivé ženské siluety, které nikoho nenechají na pochybách, že i mix vzájemně nesourodých vzorů může být vlastně nesmírně chic.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Tranquilo

Příspěvek sdílený JANKA POLLIANI (@polliani),Čec 16, 2019 v 1:15 PDT

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Me, Italy -trying desperately to look like a Fellini film

Příspěvek sdílený Selena Gomez (@selenagomez),Čec 26, 2019 v 12:00 PDT

Kde právě teď koupíte šaty v tomto stylu? Podívejte se do fotogalerie.