Prošívaný kabát je nová podzimní parka! Kde koupíte ten nej?

Také na podzim vždy vytáhnete svou oblíbenou parku, anebo byste si ráda pořídila novou? Špatná zpráva je, že současné kolekce jim příliš nepřejí. Dobrá však je, že existuje skvělá a chic alternativa: prošívaný kabát! 

Je to sice kabát, ale jinak může být stejně praktický jako parka – můžete v něm vyrazit kamkoli ve městě i o víkendu do lesa. Je tenčí než zimní prošívané bundy a často má pásek (anebo můžete použít kožený), takže „michelinského efektu“ se rovněž nemusíte obávat. Kosočtvercové prošívání navíc v módě evokuje léty prověřenou eleganci – ať už si ho spojujete s britskou uhlazeností a bundami Barbour, anebo s francouzským luxusem a kabelkami Chanel.

Zájem o tento vzor však znovu probudila Skandinávie a severské značky, které dokážou mistrně mixovat outdoorové a formální prvky. Letos se pak tento trend propsal i do kolekcí dalších tvůrců.

Prošívaný kabát je skvělým „převozníkem“ mezi dvěma ročními obdobími. Praktický materiál v kombinaci se chic vzorem z něj činí univerzální kousek, který můžete nosit k džínám, ale i k midi sukni či k elegantním vlněným kalhotám. Co se týče barev, nejčastěji kopíruje zmíněné upozaděné parky – nosí se odstíny khaki až hnědé, černý kabát zase poslouží k sestavování trendy celočerných outfitů, které si žádají kontrast různých materiálů.

Kde právě teď koupíte stylový prošívaný kabát? Naše tipy najdete ve fotogalerii.