.

. Zdroj: Profimedia.cz

Nová podzimní uniforma: 5 věcí, které teď vytahují ze skříní stylové Skandinávky

Když chce člověk vědět, co teď letí v módě, stačí se podívat na Instagram a projít pár profilů skandinávských módních influencerek. Vždycky tam totiž objevíte něco svěžího, ať už je to nový zajímavý kousek anebo celkový styling. 

Velké límce

Skandinávie dala módě výrazné límce, a tak je také hrdě nosí. Za tímto trendem totiž můžeme vystopovat kodaňskou značku Ganni, která je v rámci fashion weeku vždy hodně vidět. Skandinávky se velkých límců nebojí, naopak, přesně takovouto nadsázku v módě zbožňují.

Pokračování 2 / 5

Kšiltovky

Skandinávky milují i různé pokrývky hlavy – před dvěma lety to byly rybářské kloboučky, letos v létě třeba šátky uvázané „na babku“. Jestli je to na vás příliš extravagantní, můžete si z jejich aktuálního stylu uloupit klasickou kšiltovku.

Pokračování 3 / 5

Basic svetry

I stylové Dánky či Norky si občas potřebují odpočinout od „hlasitých“ trendů a přeladit na něco tlumenějšího. Basic svetry v základních tónech jsou zhmotněním hygge i proto, že jejich nositelky preferují hlavně pohodlné oversize či boxy střihy.

Pokračování 4 / 5

Mikiny v retro stylu

Když mikinu, tak v retro stylu! Comeback na skandinávských módních účtech aktuálně zažívá italská značka Ball, založená už v roce 1974. Poznáte ji nejen podle loga, ale i kontrastních barev a dvou pruhů na rukávech.

Pokračování 5 / 5

Tenisky New Balance

Šedé nebo bílé tenisky New Balance už jsou jakousi esencí skandinávského stylu. Nosí se ke všemu, ale ideálně jako stylový protipól k elegantnímu outfitu. Na jaře to byly šaty, teď na podzim třeba sako.

Doporučujeme

Načíst další články