Party punčocháče: Módní hit, který vás promění v divu a ušetří peníze

Před dvěma lety se nejžhavějším zbožím staly puntíkaté punčochové kalhoty YSL, před rokem se to byly ty s logem Chanel nebo Fendi – absolutně nedostatkové zboží, kterému jste se na Instagramu nemohli vyhnout. A ani letos nevládne černá nuda: trh s party punčocháčemi rozvířily značky Versace, Alexander McQueen a nosí je i řada celebrit. Inspirujete se?

Když Adele před pár týdny zahájila comeback, nechala se pro britskou Vogue zvěčnit v mnoha skvostných šatech. Pozornější pozorovatel si ovšem mohl všimnout i stylingu, o který se postaral šéfredaktor Edward Enninful. Ten vsadil na klasiku všech klasik – jednou měla na sobě zpěvačka punčocháče puntíkaté (od značky Falke), podruhé síťované a potřetí petrolejově modré ve stylu 60. let.

Mimochodem, když jsme u té retro inspirace. Sadie Frost nedávno dokončila dokument o Mary Quant – návrhářce, jež naučila ženy nosit minisukně. Už z upoutávky na film je patrné, že spolu s nimi přišla i móda barevných a vzorovaných punčocháčů.

TIP NA VIDEO: Jak se během 20. století zkracovaly sukně?

Ale zpět do současnosti. Když Lady Gaga na londýnské premiéře Klanu Gucci rozhazovala svou ultraviolet róbu Gucci, bylo to i proto, aby jí vynikly nohy oděné do síťovaných a třpytem protkaných samodržících punčoch. O dva dny později předvedla blyštivou kreaci Alexander McQueen – síťované punčocháče s motivem diamantových náhrdelníků a přívěsků. Čirá nádhera pro opravdové divy. A také velká inspirace, která posouvá hranice letošních party looků.

Lady Gaga v kreaci Alexander McQueen

Pojďme si přiznat, že sezóna večírků je každým týdnem víc a víc nejistá. Tím spíš se ale právě party punčocháče jeví jako výhodná krabička první pomoci. Pokud se nerozhodnete investovat třeba do těch, které pro Wolford navrhla designérka Amina Muaddi, známá pro své party střevíčky se zvonovým podpatkem, dá se říct, že můžete ušetřit. Tento doplněk je totiž skvělým updatem pro šaty, které už možná máte ve skříni.

Fotogalerie: Kde koupíte stylové party punčocháče?