Nenápadná módní ikona Sofia Coppola: Co se od ní můžete naučit?

21. května 2020 • 06:00
Sofia Coppola • Foto: Profimedia.cz

Americká režisérka a oscarová scenáristka Sofia Coppola je pojmem nejen ve světě filmu, ale i ve světě módy. Začínala jako kostýmní návrhářka, je dlouholetou múzou módního domu Chanel i návrháře Marca Jacobse, s nímž ji navíc pojí hluboké přátelství – díky němu v roce 2009 navrhla kabelku pro Louis Vuitton, kde Jacobs tou dobou působil jako kreativní ředitel. V neposlední řadě ale Sofia Coppola fascinuje i svým módním stylem. Decentním, přiměřeným a nadčasovým. Za rok jí bude padesát, ale na fotografiích díky němu stále působí jako studentka. 

Sofii Coppolu asi netřeba dlouze představovat. Narodila se na Manhattanu roku 1971 jako jediná dcera známého režiséra Francise Forda Coppoly. Ten ji přirozeně od útlého věku začleňoval do světa filmu, takže Sofia měla už v jednom roce na kontě roličku v otcově slavné sáze Kmotr a další herecké zkušenosti následovaly až do počátku 90. let. Avšak poté, co místo Winony Ryder zaskakovala ve filmu Kmotr III. a získala za svůj výkon nelichotivou Zlatou malinu, se definitivně rozhodla, že se na hereckou dráhu nevydá. 

Mnohem přesvědčivější tak byla Sofiina režisérská cesta. Stačí zmínit filmy Smrt panen, Ztraceno v překladu, který jí vynesl Oscara za scénář, Marie Antoinetta nebo zatím poslední Oklamaný, za který v Cannes získala cenu pro nejlepší režii. Jméno Coppola tak podruhé získalo na významu a přitom si Sofia dokázala vybudovat svou vlastní filmařskou identitu. Její nezávislé snímky spojuje intimně vykreslená atmosféra a velmi osobní téma, kde se často prolínají vztahy mezi mladými a staršími.

A přesně tak dokáže propojit i jednotlivé prvky svého šatníku. Ten na jednu stranu působí vyzrále, je prostý experimentů a Sofia o něm hovoří jako o uniformě, na druhou stranu působí svěže a mladistvě. Tip: Jedním ze stylingových triků, které Sofia praktikuje, je, že si ležérně vyhrnuje rukávy – ať už u košil nebo u blejzrů

Styl Sofie Coppoly Styl Sofie Coppoly Autor: Profimedia.cz
Styl Sofie Coppoly Styl Sofie Coppoly Autor: Profimedia.cz

Dalším klíčem samozřejmě je, že Sofia přesně ví, co jí sluší, a toho se drží. Potrpí si na decentní střihy, které víc zakryjí, než odhalí, takže někdy působí usedle, ale spíše jako vzorná studentka než jako seriózní dáma. Často sází na osvědčenou černo-bílou kombinaci košile či blůzy s elegantními širokými kalhotami. K jejím oblíbeným vzorům patří klasické pruhy a puntíky, ale dokáže překvapit i divočejšími květy – opět však pouze v podobě midi šatů či overalu s kulatým výstřihem u krku. Celkovému vyznění outfitu totiž pomáhá i její decentní líčení a po léta stejný účes.

Styl Sofie Coppoly Styl Sofie Coppoly Autor: Profimedia.cz
Styl Sofie Coppoly Styl Sofie Coppoly Autor: Profimedia.cz

Líbí se vám styl Sofie Coppoly? Další outfity najdete ve fotogalerii.

Fotogalerie

21 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy