Nejlepší trika s potiskem: S Mirandou Priestly, Jane Birkin i od českých návrhářek

Pravda, trička s potiskem jsou už nějaký ten rok mainstreamem, to ale nikterak nesnižuje jejich módní hodnotu. Tedy pokud si správně vyberete.

Zaklínadlem všeho současného je v módě vintage a u triček to platí dvojnásob. Zakladatelka kurátorského second handu Lula Vintage Prague Lucie Kratochvílová se pro svůj výběr inspiruje na kalifornských bleších trzích, odkud si přivezla řadu skvostů a čas od času je nabízí i ve svém obchůdku. U vintage platí, že ani výrazné barvy jako modrá nebo žlutá nejsou na škodu a čím více devadesátkový „guilty pleasure“ motiv, tím lépe.

Loading
Loading

Samostatnou kategorií jsou designérská trička, která nemusejí být až tak nedostupná (a mnohdy jde o jedinou věc, kterou si člověk od návrháře může dovolit). Rozhodně je tedy cool mít tričko od Victorie Beckham, jakkoli se letos zhlédla v naivních srdíčkách, anebo od Isabel Marant, která jim umí vtisknout rockový vintage šmrnc – takové tričko je mimochodem skvělou alternativou k potiskům s logy legendárních kapel.

Skvělá a ještě o něco dostupnější trička vymýšlí také americká designérka dánského původu Anine Bing. V loňské kolekci se třeba spojila s módním fotografem Terrym O'Neillem a na tričko i mikinu použila jeho ikonický snímek Brigitte Bardot. Hodnotu, alespoň symbolickou, má i z toho důvodu, že krátce po uvedení kolekce O'Neill zemřel ve věku 81 let.

Loading
Loading

Ale úžasná trička najdeme i mezi českými tvůrci. Například značka Odivi Ivy Burkertové má dlouhodobě v nabídce tričko s dráždivým motivem Kiss Kiss (najdete ho ve fotogalerii), které však nesymbolizuje pouze erotický polibek někde na party, ale i fúzi divokého mládí a etického přístupu. Tričko je totiž vyrobené co možná nejšetrnějším přístupem k přírodě a současně reprezentuje udržitelný přístup #noseasonbutreason, který čím dál více rezonuje celým módním průmyslem, ať už na straně návrhářů či spotřebitelů.

Tipy na cool trička s potiskem najdete ve fotogalerii.