...

... Zdroj: iStock.com

5 českých vintage obchodů, které mění naše nákupní zvyky

Touha pořizovat si nové kousky do šatníku je přirozená. A asi se jí nezbavíme. Naštěstí jsou tu stylové vintage obchody, kde lze nakupovat bez výčitek vůči životnímu prostředí.

More Than Fashion

JEDNEJTE RYCHLE, NEBO TA KABELKA BUDE FUČ!

Pavlína Kozojedová právě otevřela svůj druhý obchod. Po vinohradské pobočce je tu nově ta dejvická. Oblečení z druhé ruky sem nosí stylisté, influenceři i celebrity. Novinky pravidelně přidává na Instagram, kde se rychle dozvíte i cenu. Často je natolik příznivá, že daný kousek je okamžitě pryč. More Than Fashion milují především příznivkyně velmi ženské módy. Najít zde můžete kabelku Gucci vedle šatů ze Zary nebo trička od českého návrháře. Zboží se velmi často mění, proto pokud vám někdo vyfoukl vytouženou věc pod nosem, nevěšte hlavu.

Slow Bazar

LUXUSNÍ KOUSKY ZA ZLOMEK CENY

V butiku, který se nachází v pražské Řeznické ulici, najdete opravdové poklady, o které by svedly boje i stálé zákaznice slovutných butiků v Paříži či Miláně. Náramek Cartier, vintage kabelka Chanel, model psaníčka Hermès, které jste nemohla nikde objevit a patří k vašim vysněným. Není to second hand v pravém slova smyslu, ale spíš místo, kam chodí znalci lovit a také za své exkluzivní úlovky adekvátně zaplatit.

1981.cz

LEGENDÁRNÍ POP-UPY

Barbora Vilišová vystudovala marketing a PR, ale brzy se stala nekorunovanou královnou vintage módy pro mladé. Kromě on-line prodeje pod názvem 1981.cz má také pop-up obchody, kde můžete za pár korun koupit třeba prošívanou bundu, jakou s oblibou nosí vévodkyně Kate. Nebo narazit na mikinu, kterou si pamatujete ještě z devadesátých let, ale vašemu dítěti nebo mladšímu sourozenci připadá nevýslovně cool. Výhodou značky 1981.cz jsou opravdu nízké, pro studenty velmi příznivé ceny.

Cosmic Kids

INSTAGRAMOVÁ MÁNIE

Stylistka Kamila Shíbalová prodává vintage kousky, po kterých šílí především mladší dívky na webu cosmickids.cz. Nové kolekce, které jsou rafinovaně, stylově, a zároveň minimalisticky nafocené, vždy umístí na Instagram a do pár minut je zboží vyprodáno. Aby ne, kašmírové svetry, klasicky střižené kalhoty nebo oversize saka jsou teď hitem a nemusíte kvůli nim finančně vykrvácet.

Lula Vintage

OBCHOD JAKO Z KALIFORNIE

Marketingová manažerka Lucie Kratochvílová si otevřením svého obchodu Lula Vintage splnila sen. Po návštěvě Kalifornie si totiž vysnila butik, kde budou viset sice vintage, ale nádherně udržované kousky z druhé ruky a celé prostředí bude natolik stylové, že nakupovat zde bude opravdový zážitek. Začátkem ledna přetavila Lucie tuhle ideu do reality a od té doby můžete v jejím obchodě nalézt za zlomek ceny velmi podobné kousky, jaké nosí ty nejstylovější ženy. Pro inspiraci určitě sledujte instagramový účet Luly Vintage.

Další skvělé články najdete v novém vydání časopisu Moje psychologie. Kupte si ho v naší online trafice iKiosek.cz! Dnes objednáte, zítra už ho máte ve schránce. A doprava je zdarma.

.
. | Zdroj: Archiv Mojí psychologie