Nejlepší party sukně (a kalhoty), které se hodí i na Štědrý večer

Tak, jako se v módě ustálil pojem vánoční svetr, se možná brzy prosadí i vánoční sukně, nebo dokonce vánoční kalhoty. Hlavní party sezónu totiž už druhým rokem dusí covid, a tak v kolekcích kromě univerzálně večírkových kousků přibývají i takové, které barvami evokují přímo Vánoce. Náhoda? Nemyslíme si.

„Jestli byla pandemie v něčem dobrá, tak v tom, že lidé začali víc dbát na to, co mají na sobě doma. Je hezké, když se člověk nějak zajímavě oblékne i na domácí party nebo o Vánocích,“ řekla v nedávném rozhovoru pro Ženy.cz majitelka obchodu Nila Eva Urbanová. Je to tak. Zatímco módní značky už od listopadu chrlí jeden flitrový kousek za druhým a halí je do marketingu slibujícího nezapomenutelné noci, my postupně z kalendáře mažeme jeden vánoční večírek za druhým. Má vůbec smysl si teď něco takového na sebe pořizovat?

TIP NA VIDEO: Jak se obléci ke stromečku?

Na tuto otázku ať si každý odpoví sám, nicméně pravda je, že vánoční oděv se dávno neomezuje na svetr se sobem nebo slavnostní šaty ke stromečku. Minimálně od chvíle, kdy před třemi lety vyrazila vévodkyně Kate na večírek pro rodiny britských vojáků v černém roláku a tartanové sukni od Emilie Wickstead. Podobně dobře funguje i kombinace jednoduchého svetru a flitrové sukně – tento outfit dodá potřebný slavnostní punc, ale současně i ležérnost, která lépe souzní s kulisami obýváku.

Zajímavou volbou však může být také úpletová sukně, samozřejmě ve vánočních odstínech zelené či červené. Minimálně některým může vyvolat vzpomínky na dětství, kdy babičky a maminky ze zbytků vlny nepletly jen svetry, ale i komplety se sukénkou. A speciální kategorií jsou party flitrové kalhoty, kterých je letos v kolekcích rovněž velký výběr. Kromě volného palazzo střihu, který se prosazoval i v minulých sezónách, jsou novým trendem také třpytivé flare legíny. Že je to moc výstřední? Ano, ale doma si přece můžete nosit, co chcete!

Fotogalerie: Sukně a kalhoty (nejen) pro Štědrý večer