Muži ve flitrech: 7 statečných, kteří se nebojí dámského stylu

Tak jako ženy mají svoje boyfriend džíny, by mohli muži mít svoje girlfriend topy. Nevěříte? 

Není snad jediné sezóny, kdy by do dámského šatníku nepřibyl alespoň jeden pánský prvek – letos jsou to třeba svetry, které evokují styl tatínků z 90. let. Ale i boyfriend džíny, košilové šaty, oversized saka... nebo třeba kalhotové kostýmy na červeném koberci, ve kterých se blýskla celá řada slavných žen. Pánský styl je zkrátka výraz, který jsme si my ženy přisvojily.

Ale v poslední době se zdá, že ani mužům nejsou tradiční prvky dámského šatníku lhostejné. Třeba herec Timothée Chalamet nedávno doslova zazářil na londýnské premiéře filmu Král v temně modré mikině Louis Vuitton poseté třpytivými kamínky. Nezapomenutelným se stal také outfit zpěváka Harryho Stylese na letošním Met Gala – černý organzový top s mašlí u krku značky Gucci. A flitrů se nebojí ani držitel Oscara za roli Freddieho Mercuryho Rami Malek.

Rami Malek

Jasně, tyto tendence tu byly už dříve. Třeba když se v roce 1971 převlékl David Bowie za ženu, jeho manželka Angela za muže a oba zapózovali s kočárkem, v němž vezli novorozeného syna Duncana. Anebo zmíněný Freddie, který vystupoval v kostýmu s velkým plisovaným volánem či ve třpytivé kombinéze s výstřihem až na hruď. V sedmdesátkách a osmdesátkách se zkrátka flitrů, sametu, průsvitných látek nebála řada hudebních hvězd.

A zdá se, že ty současné, ať už z řad herců, hudebníků nebo módních návrhářů, nyní přebírají štafetu. Je to samozřejmě reakce na sbližování genderu, které právě ovládá módní průmysl (čím dál častější jsou smíšené přehlídky, které prezentují v podstatě unisexový styl). A může jít také o proklamaci síly skrze ženské zbraně; a spolu s tím podprahové vyjádření podpory LGBT komunitě, hnutí za ženskou rovnoprávnost, anebo zkrátka mužům – aby se nemuseli bát být tím, čím chtějí.

Podívejte se do fotogalerie na odvážné muže, kteří se nebojí dámského stylu.