Móda na Royal Ascot: Přehlídka výsostné elegance i příšerného nevkusu

Tento týden se v britském Ascotu konaly prestižní dostihy, které jsou známy i tím, že je navštěvuje britská královská rodina. Je k neuvěření, že na akci, která podléhá přísnému dress code, se sejde i celá řada naprosto nevkusných modelů. Pojďte se s námi podívat na to nejlepší a nejhorší z letošních dostihů Royal Ascot.

Perlou letošních dostihů se stala vévodkyně Kate, která zazářila ve skvostném krajkovém kompletu návrháře Elieho Saaba. Její košile s mašlí u krku měla pro tuto příležitost speciálně upravené rukávy, původní model z letošní kolekce Resort je má krátké.

Vévodkyně Kate okouzlila modelem od Elieho Saaba

Do různých odstínů modré se letos sladila významná část královské rodiny – královna Alžběta, princezna Anna, Zara Tindall, dcera princezny Anny, nebo princezny Eugenie a Beatrice, dcery prince Andrewa.

Vedle Kate to při zahájení dostihů velmi slušelo i Lady Kitty Spencer, neteři princezny Diany a prince Charlese.

Lady Kitty Spencer na Royal Ascot

Dostihy Royal Ascot, které se konají každoročně v červnu na závodišti Ascot v anglickém Berkshire, mají bohatou tradici – byly založené už v roce 1711 královnou Annou. A také jasně daný dress code.

Ten pro muže stanovuje černý nebo šedý frak s motýlkem, černé boty a decentní cylindr. Ženy to mají malinko komplikovanější. Jejich sukně by měly dosahovat minimálně ke kolenům. Pokud mají šaty nebo top na ramínka, měly by být široké alespoň 2,5 cm. Mohou samozřejmě využít sako nebo pašmínu, ale i tak je třeba respektovat předchozí pravidlo. Šaty bez ramínek nebo se špagetovými ramínky jsou zakázané stejně jako tzv. halter střih. Vítané jsou kalhoty, nicméně měly by dosahovat ke kotníkům.

Móda na Royal Ascot

A podmínkou je také výrazný klobouk, který by měl mít nejméně 10 cm v průměru. Mini fascinátory tedy pro tuto událost nejsou vítány. Na druhou stranu se toleruje originalita až výstřednost, díky čemuž se Royal Ascot stává zábavným mixem výsostné elegance a hravého až hodně pokleslého (ne)vkusu. Kromě klobouků roztodivných tvarů byly letos hitem i „vlasové klobouky“.

Podívejte se do fotogalerie na to nejlepší a nejhorší z Royal Ascot.