Konec módních pravidel: Na které „zaručené“ rady byste měla ihned zapomenout?

Móda by v první řadě měla znamenat touhu po sebevyjádření a chuť experimentovat. A pravidla určující, co byste měla nosit, když máte takovou či onakou postavu, patří do minulosti. Přinášíme seznam přežitých módních rad, které byste odteď měla vyhnat ze své hlavy i šatníku.

Svět módy a oblékání je plný kreativity a nápadů. Zároveň je ale dodnes také prošpikovaný stereotypy a rádoby univerzálními pravidly, jak se oblékat, co je povolené a co je naopak už přes čáru. Standardy krásy se sice krůček po krůčku posouvají, ke skutečné módní inkluzivitě, kdy budou oslavována všechna těla stejně a bez rozdílu, vede ale ještě velmi dlouhá cesta.

TIP NA VIDEO: Bílá košile je základ šatníku. S čím ji můžete kombinovat?

Pravidla určující, jaké oblečení můžete nosit, pokud máte postavu ve tvaru jablka, hrušky či přesýpacích hodin, jsou přesně jedním z takových příkladů. Ženy po celém světě mají zažité, že pokud jsou příliš vysoké, neměly by nosit podpatky, nebo v případě, že mají plné křivky či již překonaly hranici 50 let, měly by se vyhnout vzorům a ideálně se po celý rok schovávat v černé. Jenže ve skutečnosti to takhle vůbec nemusí být.

Je nutné si uvědomit, že všechny tyto rádoby „zaručené“ rady jsou již dávno za zenitem a je potřeba se s nimi co nejrychleji rozloučit. Móda má být radostí a potěšením, nikoliv limitem, který bude mít dopad na naše sebevědomí. Pojďte se proto podívat na největší módní přežitky, které už dávno neplatí.

Přežitek: Ženy s plnými tvary nemohou nosit výrazné vzory a barvy

Výše napsanou větu prosím zkuste co nejrychleji dostat z hlavy a nahraďte ji jinou, kterou je naopak dobré si zapamatovat: Noste, cokoliv chcete, ať už máte velikost 34 nebo 48. Vaše křivky by měly být tím posledním, co vás bude omezovat ve vašich módních preferencích. Užívejte si barev, výrazných vzorů a přestaňte se skrývat v jednobarevném nudném oblečení.

Stále více značek, a týká se to zejména on-line prostředí, rozšiřuje svou nabídku velikostí, a tak se konečně svět posledních trendů přibližuje i lidem, kteří doteď měli problém na své číslo narazit. A pokud si nejste jistá, zda jsou pro vás vzory to pravé, inspirovat se můžete u spousty úžasných žen na Instagramu.

Loading
Loading
Loading

Další módní přežitky najdete na následující stránce >>