Klíč k zářivé pleti? Vyhoďte kosmetiku a dejte si pořádný brunch!

Nemusí se to na první pohled zdát, ale naše pleť dostala v létě pořádně zabrat. A co si budeme povídat, proměnlivost ranně podzimního počasí jí též neprospívá. Jak tedy zabránit tomu, aby pokožka vypadala zašedlá a unavená? Odpověď nehledejte v zázračných krémech, ale na svém talíři. Třeba zrovna na tom snídaňovém!

Ne nadarmo se říká, že jste to, co jíte. Tohle zvolání se za poslední dvě dekády stalo relativně vyprázdněným a zkomercionalizovaným, v péči o pleť ale stále platí na sto procent. A uvědomuje si to celý kosmetický svět, který v poslední době stále více otevírá diskuzi o tom, že kvalitní péče o sebe, svou pleť i tělo neznamená jen používat nespočet produktů, ale také jíst výživnou stravu a starat se o svou životosprávu i psychické rozpoložení. To vše má na stav naší pokožky chtě nechtě obrovský dopad. Vnější péče totiž jednoduše nemůže fungovat bez té vnitřní.

TIP NA VIDEO: 11 účinných omlazovacích cvičení pro obličej

Nečekejte ale stokrát ohrané tipy o zvýšení přísunu ovoce a zeleniny. Tak jednoduché to zase není. Léčba akné či jiných komplexnějších problémů s pletí je zákonitě běh na dlouhou trať. Co ovšem nestojí tolik námahy a zároveň má poměrně rychlý viditelný účinek, je přirozené prozáření pleti pomocí jídla. Jistě, správný highlighter umí udělat divy, po večerním odlíčení ale na vás bude opět čekat pokožka bez života. Nahlédněte tedy do svého jídelníčku a zkuste udělat změnu právě tam. A věřte, že klíč k přirozenému glowy looku můžete najít třebai v brunchovém menu ze své oblíbené kavárny.

Co by taková snídaňová nabídka pro krásnou pleť měla obsahovat?

Článek pokračuje na další straně. >>>