Kotníkové boty: Kde koupíte ty, které jsou právě v kurzu? | Ženy.cz
 


Kde právě teď koupíte stylové šněrovací kotníkové boty?

27. listopadu 2018 • 06:00
• Foto: Profimedia.cz

Šněrovací kotníkové boty si prošlapaly cestu až na samý vrchol trendů. Které letí nejvíc a kde je koupíte?

Když se řekne šněrovací kotníkové boty, možná se vám na první dobrou vybaví klasické martensky. Letošním hitem jsou ale spíše boty inspirované viktoriánským stylem, které si aktuálně podmaňují Instagram skrze módní značku By Far. Jaké si tedy vybrat? Klidně obojí!

Klasické martensky se vyznačují masivní a odolnou podrážkou a vznikly poté, co se jejich „vynálezce“ Dr. Klaus Maertens z Bavorska zranil na lyžích. Poranil si kotník a potřeboval spolehlivou a pohodlnou botu, ve které bude moct chodit. O patnáct let později (1. 4. 1960) pak spatřil světlo světa první pár legendárního modelu 1460, který dodnes patří k nejprodávanějším. A nosí ho třeba i modelka Gigi Hadid.

Gigi Hadid v martenskách Gigi Hadid v martenskách Autor: Profimedia.cz

Obdobou martensek jsou šněrovací bikerky, které přejímají některé prvky z motorkářských kotníkových bot, jako jsou páskové přezky nebo cvočky. Noste je v kontrastu  skvěle vypadají v kontrastu s květinovými šaty nebo saténovou sukní. 

Naproti tomu ke kalhotám se zkrácenými nohavicemi se hodí zmíněné šněrovačky ve viktoriánském stylu. Tvarem připomínají jezdecké a vycházkové boty, jaké nosily dámy v 19. století, anebo chcete-li klasické dámské brusle, jelikož se někdy šněrují už od špičky. Ale tkaničky jsou samozřejmě jen ozdobným prvkem, vklouznete do nich normálně díky postrannímu zipu. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

The season of my favorite flower has begun 🌸

Příspěvek sdílený Trine Kjær (@trinekjaer_),Lis 13, 2018 v 12:35 PST

Náš výběr šněrovacích bot najdete ve fotogalerii.

Fotogalerie

13 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy