Džíny pro plné tvary: Kde sehnat ty nejlépe padnoucí kousky?

Najít perfektně padnoucí džíny je často nelehký úkol, my vám s ním ale pomůžeme. A to i v případě, že máte vyšší konfekční velikost. Ta totiž už nemusí být překážkou!

Není při nakupování nepříjemnějšího pocitu, než když zjistíte, že velikostní tabulka končí číslem 42 (v případě džínů 32), případně je ten jeden osamocený kousek vzadu s cedulkou 44 na hony vzdálený reálné představě o rozměrech této velikosti. Naštěstí se ale doba krůček po krůčku mění a stále více značek nabízí podstatně inkluzivnější oblečení, které uspokojí zákaznice různých tvarů.

TIP NA VIDEO: Souboj velikostí S vs. XL: Kalhoty, které sednou ženám všech tvarů

S džíny ve větších velikostech je to ale přeci jen kapku složitější než třeba s šaty. Zda budou kalhoty skutečně sedět, závisí na spoustě faktorů – od materiálu až po střih. Více než u jiných kousků je právě u denimových kalhot důležité si je vyzkoušet v obchodě, nikoliv slepě objednávat na e-shopech. Jenže zde narážíme na další problém. Doba evidentně nepostoupila natolik, abychom v kamenných prodejnách měli stejně širokou nabídku, jakou mají e-shopy.

Je tedy potřeba doufat, že i tento aspekt se bude časem měnit, přestože na změnu bylo pozdě už včera. Ale nevadí. Do té doby nezbývá většinou nic jiného, než zkoušet štěstí primárně on-line. Pokud máte internetové nákupy v malíku a nemáte problém nepadnoucí zboží vracet, u džínů se vyplatí objednat více než jednu velikost. Není žádným tajemstvím, že velikostní tabulky jsou dost abstraktní pomůckou, která se často vůbec nepotkává s realitou. A že velikost 46 nebo 48 nebude mít v každém obchodě stejné rozměry. Důležité je nebrat velikost tak striktně a nestresovat se, pokud v některém z obchodů nedopnete knoflík a budete muset sáhnout po větším kousku.

Dalším problémem u výběru džínů pro plnější tvary bývá často samotné opomenutí křivek. A tak se často stává, že džíny nesedí přes stehna, zatímco v pase jsou volné, případně naopak obepínají vypouklé spodní bříško, ale pod zadkem vám nepříjemné plandají. Naštěstí existují už i e-shopy, u nichž si můžete vybrat, na jakém typu postavy chcete daný kousek vidět. Dělá to tak například americká inkluzivní značka Good American, kterou založila Khloé Kardashian společně s Emmou Grede. Jejich džíny patří v dnešní době mezi jedny z vůbec nejlépe padnoucích bez ohledu na velikost.

Loading

Nabídku džínů pro plné tvary neustále rozšiřuje také značka Levi's a pár kousků nabízí také ikona mezi udržitelnými módními brandy Reformation. Snad jich brzy bude více. Než se tomu tak stane, sázkou na jistotu vždy bude nákup u Anny Scholz či Mariny Rinaldi, jejíž kamenný obchod najdete i na pražském Josefově.

Loading
Loading

Kurz směrem k větší inkluzivitě postupně nabírají ale i módní řetězce. Mango ruší svou plus size kategorii Violeta a nabídku až do velikosti 54 najdete již normálně v sekci Ženy. Sláva! Pokusy o oslavu ženského těla a všech jeho podob lze v posledních měsících pozorovat i u H&M. Stále ovšem platí, že u této značky je opravdu potřeba dávat si pozor na velikosti a kousky automaticky volit minimálně o číslo větší. Snad i zde se tyto problémy postupně napraví.

Džíny pro plné tvary z aktuálních kolekcí najdete v galerii: