Po saténu je tu další materiál, díky kterému vypadá každý outfit luxusně!

Říká se mu buklé (z francouzského bouclé) a jde o tkaninu, na jejímž povrchu jsou malá ozdobná očka nebo nopky. A také o materiál, který si spojujeme s prvotřídním luxusem módního domu Chanel. Pro letošní léto ale hodlá být dostupný nám všem! 

Samet, satén a nyní i buklé... materiály, které jsme donedávna vnímali jako nevšední, protože mají tu vzácnou schopnost proměnit i obyčejné kousky na luxusní. Nyní se však stávají součástí hlavního proudu a každodenních trendů. Zatímco samet je na ústupu a satén na vrcholu popularity, do popředí se nyní dere i buklé, tedy materiál, který si spojujeme hlavně s módním domem Chanel.

A právě díky němu je také znovu ve hře. Karl Lagerfeld ho totiž na své poslední přehlídce pro jaro a léto představil v ležérních střizích a kombinacích, například s černými legínami. Zkrátka okázalé k jednoduchému, čímž získáte perfektně naředěný outfit, který obstojí při mnoha příležitostech (asi nemusíme dodávat, že legíny lze vyměnit za klasický denim). Monse, Gucci nebo Balmain... byly dalšími značkami, které do svých kolekcí vrátily buklé.

Ale nejsou to jen blejzry a saka, která (při vší úctě) v letních teplotách příliš neobstojí. Do popředí zájmu se nyní dostaly i minisukně či šortky, které si pro změnu rozumí s jednoduchým bílým nebo černým trikem nebo košilí.

Buklé rozhodně není pro každou příležitost, ale pro každý případ se vyplatí mít ho v šatníku. Tyto kousky mají zpravidla jednoduchý střih a podrží vás, když potřebujete elegantní, ale současně ležérní outfit. To, že díky tradici a vlivu módního domu Chanel stárnou jen velmi pomalu, snad ani netřeba dodávat.

Kde právě teď seženete trendy kousky ve stylu Chanel? Podívejte se do fotogalerie.