Blejzry na léto: Jaké letí materiály, barvy a střihy?

Blejzry jsou vaší denní uniformou a nechcete se jich vzdát ani v létě? Nemusíte! 

Materiál

Ideálním materiálem na léto je bezesporu len (popřípadě jeho směs s viskózou). Sice je mačkavý, ale to se mu dá pro jeho další vlastnosti odpustit. Je přírodní, což je v dnešní době naprostá priorita, ale současně vám v něm je příjemně, protože má skvělé termoregulační schopnosti. Len potěší minimalistky, protože se pojí s neutrálními tóny a současně jde o kvalitní materiál, který má letitou výdrž.

Střihy

Stále platí, že mezi blejzry vede rovný oversize střih v pánském stylu. Ten však s přibývajícími teplotami dostává „nový kabátek“. V rámci vzrůstajícího zájmu o oblečení z druhé ruky a upcycling neboli jeho přešívání na nové kousky se začaly prosazovat i nejrůznější zkrácené střihy či blejzrové vesty. A právě ty jsou pro léto jako stvořené, jelikož přinášejí nejen novou siluetu, ale i potřebné odlehčení. Milovnice tradičních projmutých sak si ovšem také přijdou na své – koncept přiléhavějšího ženského blejzru už pomalu ťuká na dveře.

Barvy

K létu i ke lnu patří neutrální tóny světle béžové, ale také pastelové barvy. Zejména vybledlý odstín zelené a žluté jsou hitem, ale litovat nebudete ani nákupu blejzru v chladivě modrém tónu, který se dobře kombinuje. Vysloveně žhavou barvou léta je nicméně fuchsiová, kterou uvedl na loňské přehlídce v Provence návrhář Jacquemus. Čehokoli se tento návrhář dotkne, má potenciál stát se módním hitem, který pak kopírují ostatní značky. A růžový blejzr není výjimkou.

Kde právě teď koupíte stylový blejzr na léto? Podívejte se do fotogalerie.