70. léta jsou v kurzu: Tohle je 30 retro slunečních brýlí, které vás nadchnou

Na dovolené ani na výletech se bez nich neobejdete a navíc za ně schováte i každou letní kocovinu. Ať už se brýle stanou vaším letošním společníkem při ranní „walk of shame“ nebo v nich budete chtít zazářit u moře, vězte, že by vám tento rok v zásobě neměl chybět alespoň jeden retro model jako vystřižený ze 70. let.

To, že léto 2021 se nese na vlně velké nostalgie, není žádnou novinkou. Zatímco Generace Z si zamilovala módu z přelomu tisíciletí označovanou jako Y2K, jiní zase s lehkým sentimentem vzpomínají na nespoutaná 60. a zejména pak i 70. léta. Návrat zahlásily zvonové kalhoty i retro vzory a po chvíli je následovaly také velké sluneční brýle podpořené notnou dávkou Gucci estetiky, která poslední roky výrazně promlouvá do celého módního světa.

TIP NA VIDEO: Odhalte retro šatník Audrey Hepburn

Osobitost i jistá „podivnost“ je to, na co Alessandro Michele, kreativní ředitel zmíněného italského módního domu, velmi rád sází. Čím podivnější a větší brýle budou, tím tedy rozhodně lépe. Není to ale jen Gucci, u koho se lze mezi předními světovými značkami v brýlích inspirovat. Nezahálely ani značky Bottega Veneta či Fendi, které představily vlastní verzi ikonických pilotek. Jsou hranaté, oversize a nejlépe vypadají v hnědém gradientu.

Loading
Loading

Pro všechny tyto značky se studnicí inspirace samozřejmě staly především ženy, které lze dnes již označovat za ikony své doby. Velké retro brýle, které letos seženete u velkých módních značek i v dostupných módních řetězcích, jsou tedy především odkazem ke jménům, jako jsou Sophia Lauren, ElizabethTaylor, JaneBirkin či Diana Ross.

Loading
Loading

A na jaké konkrétní modely se letos zaměřit? Retro brýle vypadají skvěle jak v klasickém provedení – od černé přes hnědou až po vzor želvoviny. Vězte ale, že příjemným letním oživením budou také kousky s barevnými skly – především se žlutými či oranžovými. A abyste svůj nový úlovek neztratila, pořiďte si k nim rovnou i korálkový řetízek, díky kterému si brýle pověsíte na krk. Vymoženost starých časů? Jistě, ale jak již bylo řečeno – 70. léta jsou naplno zpět, a to i se všemi kuriozitami. Užijte si je a nebojte se jich. Tento rok je totiž dovoleno skutečně téměř všechno!

Kde retro brýle sehnat? Podívejte se do naší galerie: