7 trendů, které ovládnou letošní kabáty. Těšíte se?

6. srpna 2020 • 06:00
 • 7 trendů, které ovládnou letošní kabáty. Těšíte se?

  Jak budou vypadat letošní kabáty? Tak jako zbytek roku 2020 se ponesou zejména na vlně sedmdesátek a také velmi současné touhy po jistotě. Přivítejte staré známé, které možná najdete u sebe ve skříni nebo při troše štěstí i v nějakém lepším second handu. 

  Kostky à la deka

  Ani letos se žádné velké překvapení nekoná a návrháři si pro nás na podzim připravili hlavně kostky. V roce obrovské nejistoty, jakým ten letošní je, je však dobře, že se můžeme chytit něčeho známého. Kostky navíc evokují domácí útulnost a venku jejich paleta pro změnu krásně ladí s podzimními barvami. Letošní aktualizací je třásňové zakončení, díky němuž kabát připomíná hřejivou deku. O to víc se do takového budete chtít zabalit. 

  Etro Etro Autor: Profimedia.cz
  Dior Dior Autor: Profimedia.cz
 • Kožíškové lemy

  Sedmdesátky v plném proudu, to si žádá pořádný kabát s bohémskou kožešinkou. Dlouhý, z broušené nebo lesklé kůže, klasický vlněný, prošívaný... každopádně opatřený bohatým kožíškovým lemem a manžetami. Při troše štěstí takový zachovalý kousek objevíte i v second-handu. 

  Chloé Chloé Autor: Profimedia.cz
  Marc Jacobs Marc Jacobs Autor: Profimedia.cz
 • Kůže

  Další „stará známá“ z posledních let je dekadentní, elegantní a všestranná kůže. Letí ve všech podobách, jen odstíny na sebe na podzim bere spíše temnější – nechybí černá, vínová, tmavě hnědá... a zase černá. Duch devadesátek, které vrcholily dlouhými koženými kabáty ve filmu Matrix, se nevzdává ani po jednadvaceti letech. 

  Khaite Khaite Autor: Profimedia.cz
  Lanvin Lanvin Autor: Profimedia.cz
 • Prošívání

  Také prošívané kabáty si k nám razily cestu už loni, takže letos už není důvod je do šatníku nepozvat. Přišly k nám opět ze sedmdesátek a prapůvodní inspirací pro ně byly prošívané deky, které se dávaly pod koňské sedlo. Výhodou těchto kabátů je, že bývají nepromokavé, ale jejich výplň není tak silná jako u péřovek, čímž si ponechávají elegantní tvar. 

  Jason Wu Jason Wu Autor: Profimedia.cz
  Hermès Hermès Autor: Profimedia.cz
 • Šedesátky

  Áčkový tvar, délka nad kolena a 7/8 rukávy – to jsou atributy střihu, který letěl v šedesátkách a který dodává nevinný holčičí look. Zamiloval si ho Marc Jacobs, ve své tradičně bohémské podobě, inspirované Paříží 70. let, ho předvedl i Hedi Slimane, kreativní ředitel Celine.

  Marc Jacobs Marc Jacobs Autor: Profimedia.cz
  Celine Celine Autor: Profimedia.cz
 • Umělé kožíšky

  Kabáty, jejichž kožíšek připomíná nikoli srst zvířete, ale plyšového medvídka, zpopularizovala značka Max Mara. Pokud jste podlehla a koupila si loni „teddy coat“ u nějaké dostupnější značky, klidně ho letos zase oprašte. Nenosit pravé kožichy je v módě, stejně jako cokoli, co vypadá jako originální úlovek z druhé ruky. Alternativou medvídka je světlý beránek, kterého představila například značka Bottega Veneta.

  Stella McCartney Stella McCartney Autor: Profimedia.cz
  Bottega Veneta Bottega Veneta Autor: Profimedia.cz

 • Peleríny

  Na řadě přehlídek byly k vidění také pelerínové pláště. Možná nejsou nejpraktičtější, ale rozhodně působí majestátně, luxusně a elegatně. Pokud budete mít chuť na trochu toho královského sebevědomí, neváhejte. 

  Balmain Balmain Autor: Profimedia.cz
  Michael Kors Michael Kors Autor: Profimedia.cz

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy