Oblíbený módní prvek princezny Diany je letos velkým trendem!

Styl princezny Diany je nevysychající studnicí inspirace. Byla totiž ikonou nejen v osmdesátkách, ale i v devadesátkách a v obou dekádách reprezentovala trochu jiný typ ženy. 

Šatník princezny Diany věrně kopíroval její životní cestu – od mladé a nezkušené dívky, která měla především reprezentovat nevinnost, přes princeznu, jež oslňovala skvostnými róbami, až po nezávislou ženu, která kráčí vlastní cestou – klidně v sexy mini šatech s výstřihem.

Pozoruhodné je, že Diana je inspirací v jakémkoli roce svého aktivního života, nejen v těch posledních, kdy jí celý svět fandil proti Charlesovi. I fotografie z rané fáze jejich vztahu, kde princezna ještě netuší, do čeho jde, mají z dnešního módního pohledu své kouzlo. Aktuální trendy totiž čerpají hlavně ze sedmdesátých let, kdy byla sice Diana ještě neznámou teenagerkou, nicméně v roce 1980 (ve svých devatenácti letech) už byla oficiálně po boku Charlese.

A právě z tehdejší doby pochází několik snímků, na nichž má Diana na sobě košili s krajkovým stojáčkem. (Kdo ví, možná měl evokovat krejzlík z alžbětinské doby, a symbolicky tak Dianu stvrdit jako vhodnou nevěstu pro Charlese.)

Volánky u krku byly populární hlavně v sedmdesátkách, kdy ožíval tak zvaný prériový styl konce 19. století. A vrací se i nyní, kdy symbolizují nostalgii po starých časech a rostoucí zájem o vintage módu. Volánkové nebo skládané límečky tak nechyběly ani na řadě přehlídek a letos v létě jsou nejen součástí romantických blůz, ale i halenek bez rukávů a šatů.

Kde seženete blůzu ve stylu princezny Diany? Podívejte se do fotogalerie.