5 trendů, které ožívají díky seriálu Dámský gambit

Budou šedesátky příští dekádou, která nás uhrane? Troufáme si tvrdit, že ano, a to nejen na základě trendů, které nastolují návrháři, ale i skvělý seriál Dámský gambit. 

Sedmidílný seriál Dámský gambit (Netflix) byl překvapením podzimu. Bez velkých fanfár si odbyl premiéru 23. října a řada lidí ho nejspíš začala sledovat jen proto, že si krátila čas do premiéry čtvrté řady The Crown. Okouzlující šachistka Beth Harmon, která na své cestě za velkým turnajem v Moskvě poráží jednoho soupeře za druhým, za získané peníze si kupuje cool oblečení a občas propadne svým démonům, si ale nakonec vysloužila velkou pozornost. Tak velkou, že se Dámský gambit stal nejstreamovanější minisérií historie Netflixu.

„Máš ráda módu, viď?“ zeptá se v jedné scéně Beth modelka Cleo a ona stydlivě přikývne. A tak tu máme další dílo, které fascinuje nejen příběhem a tématem, ale nastoluje i módní trendy. Které to jsou?

Šachovnice

Dílem úspěchu Dámského gambitu je bezesporu perfektní vizuál, který autenticky pojímá hlavně šedesátá léta. A jehož neodmyslitelnou součástí je právě móda. Seriálová kostymérka Gabriele Binder si jako rámující téma zvolila šachovnici, která se šťastně potkává s estetikou šedesátek a zejména tehdejším zaujetím geometrickými tvary. A i když Beth Harmon přímo vzor šachové kostky nenosí, velmi brzy po uvedení seriálu začal trendovat na Instagramu.

Další trendy najdete v následujících kapitolách. >>>