Inspirace z Instagramu: Takhle budeme nosit džíny příští rok! | Ženy.cz
 


Inspirace z Instagramu: Takhle budeme nosit džíny příští rok!

19. listopadu 2020 • 06:00
Street style v Miláně • Foto: Profimedia.cz

V posledních deseti letech se džínové trendy hodně tříštily. Dekádu jsme začínali se skinny džínami, později ji naplno ovládly devadesátky, boyfriend střihy a vysoký pas. V posledních letech to pro změnu nesměle zkoušejí sedmdesátky a rozšířený střih. Které džíny nakonec zvítězí a ovládnou příští rok? 

Když se bavíme o džínách, je třeba vždy zmínit i boty, které rovněž ovlivňují, jakým způsobem budeme upravovat nohavice. Uplynulá dekáda by se zjednodušeně dala nazvat dekádou kotníkových bot a také tenisek, které zažily nebývalý rozmach. Aby mohly vyniknout, přizpůsobil se i styling – nohavice se buď zkracovaly na délku 7/8 či kratší, nebo ohrnovaly. Z holých kotníků svých dcer se v zimě mohly matky zbláznit, až nakonec i pro jejich klid návrháři vrátili do hry ponožky, jež se staly žádoucím módním doplňkem. Nyní se karty pomalu obracejí a navrch (i doslova) budou mít opět džíny. Alespoň pro jaro následujícího roku.

Jinak řečeno, nejvíc cool džíny jsou teď klasické roury, tedy ani moc úzké, ani široké, které navíc nemusíte ohrnovat ani nikam zastrkovat. Nosí se totiž tak zvaně „na botu“. Tento styling byl k vidění na přehlídkách pro jaro a léto 2021, nosily ho modelky během fashion weeku a nyní výrazně trenduje i na Instagramu. Je přitom takřka jedno, o jaké boty jde, ať už tenisky, mokasíny, chelsea boty nebo balerínky, jak dokazuje i styling na přehlídce Celine jaro/léto 2021. Pravdou však je, že více roury prosazují ty s plochou podrážkou, jelikož tím vzniká ten správný „daddy look“.

Street style v Miláně Street style v Miláně Autor: Profimedia.cz
Street style v New Yorku Street style v New Yorku Autor: Profimedia.cz
Street style v Paříži Street style v Paříži Autor: Profimedia.cz
Street style v Kodani Street style v Kodani Autor: Archiv firem
Celine jaro/léto 2021 Celine jaro/léto 2021 Autor: Profimedia.cz

 

Kde již nyní seženete stylové roury? Podívejte se do fotogalerie na naše tipy.

Fotogalerie

10 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy