All black: Podzimní módní uniforma, která zaplavuje Instagram

Na některé letošní trendy můžeme rovnou zapomenout (sbohem flitry a celá party sezono), jiné se ale až překvapivě dobře strefují do současné společenské nálady. A tak vedle pohodlných pletenin a stylových teplákových souprav trendují také, voilà, celočerné outfity. 

Černá barva je symbolem dekadence, v módě si ji pak většinou spojujeme s nadčasovými outfity. Asi vás také nepřekvapí, že k černé barvě se uchylujeme zejména v dobách nejistoty – nejen v osobní rovině, ale i v té společenské. Proto bývají devadesátky někdy označovány jako černá dekáda, i když si je takto třeba nevybavujete, protože byly obdobím relativní stability, hojnosti a zejména konzumu. Současně však také rostly obavy z globalizace, digitalizace a celkově z toho, co přinese nové tisíciletí. Z důvodu nejistoty se také v módě obracíme do minulosti a hledáme útěchu v retru a vintage.

Pro letošní podzim je tak černá barva příznačná nejen jako módní manýra, ale i jako vyjádření nálady a návratu k základům, které fungují. Neznamená to však, že by měl celočerný outfit působit depresivně, emo nebo nedej bože připomínat gothic styl. Letošní „all black“ outfity, které nyní trendují na Instagramu, jsou především o důmyslné kombinaci a vrstvení materiálů. Základem této „uniformy“ je černý vlněný kabát, černý rolák a také kůže, ať už se objevuje ve formě kalhot nebo třeba jen kabelky. Luxusní „Bottega look“ získáte přidáním doplňku v podobě zlatého řetězu.

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading

Baví vás celočerné outfity? Podívejte se do galerie, kde seženete ty správné kousky.