5 módních značek z kodaňského fashion weeku, které stojí za to znát

Právě uplynulý kodaňský fashion week nás baví ze dvou důvodů. Tím prvním jsou sympatické módní ikony, které se sem sjíždějí, tím druhým jsou cool značky, které se zde prezentují a některé zdaleka nejsou tak nedostupné. Které z nich stojí za to znát?

Ganni

Asi nejznámější dánská módní značka současnosti, která je čím dál populárnější i mezi světovými módními ikonami. Je to hlavně díky neotřelým vzorům, které určují trendy, nebojácným barvám a "statement" šatům, které chce mít doma každá stylová holka. Řada z nich je přitom cenově velmi přátelská.

Munthe

Tradiční dánská značka, která však před čtyřmi lety prošla výrazným re-launchem. Na rozdíl od Ganni je Munthe symbolem spíše umírněné elegance, které ale nechybí určité punkové a syrové prvky. Kostičky, proužky, leopardí vzor nebo vtipný motiv králíků, k tomu super střihy a vysoká kvalita, to už člověka přesvědčí, aby se nezalekl dánské měny a něco na jejich e-shopu pořídil.

Stine Goya

Vzory, vzory, barvy, barvy. Návrhářka Stine Goya se jich rozhodně nebojí a výsledkem je hodně eklektický, ale stejně tak i podmanivý mix. Je příznačné, že aktuální kolekce pro podzim a zimu 2018 vznikla ve spolupráci s umělcem Jeanem Brusselmansem, jehož tvorba je ovlivněna fauvismem. K tomu opět skvělé a nositelné střihy, které těmto na první pohled hravým modelům dodávají patřičnou důstojnost.

Lovechild 1979

Ženské střihy, smělé vzory i moderní klasika – to je značka Lovechild 1979, která poněkud klame názvem, protože byla založena v roce 2009. Zatímco podzimní kolekce hraje kontrastními květinovými vzory, ta letní pro příští rok nás zase vrací k nenucené francouzské eleganci. Díky za to!

Cecilie Bahnsen

Návrhářka Cecilie Bahnsen je v dánské módě doslova zjevením. Respektive její tvorba, která kombinuje barevný minimalismus a střihový objem, díky čemuž vznikají vysloveně éterické šaty mnohdy připomínající noční košilky. K tomu přidejte ruční práci, tradiční couture techniky a unikátní látky a máte (ano, trochu cenově luxusní) přímočarou oslavu ženskosti, které je v současné módě, oslavující kult ošklivosti, obzvlášť třeba.

Nakupujte zde:www.matchesfashion.com

Nechce se vám čekat do léta? Ve fotogalerii najdete kousky z aktuálních kolekcí.