5 módních trendů od Pařížanek. Na co toto léto nedají dopustit?

Od nikoho se nenaučíte lepší lekci stylu než od Pařížanek. Nebo to alespoň tvrdí většina módních expertů napříč celým světem. Co přesně se od těchto královen nedbalé elegance můžeme přiučit letos? Jejich mikrotrendy jsou jednoduché, praktické a dostupné.

Francouzský, případně konkrétněji pařížský styl je stále opředen mnoha stereotypy. Mnohé ženy si totiž pod ním dodnes představí především pruhovaná trička, červené doplňky, barety a ideálně ještě čerstvou bagetu v podpaží. Obrázek romantických žen, popíjejících víno v útulné kavárně, případně zažívajících zaláskovanou chvilku v šatech a podpatcích pod Eiffelovou věží je ale dost vzdálený realitě.

TIP NA VIDEO: 5 základních módních kousků v šatníku Francouzek

Pařížankám se jejich stylovost upřít nedá, to je nesporný fakt. Jenže móda z francouzských ulic je mnohem uvolněnější, pohodlnější a skýtá samozřejmě mnohem širší rozpětí klíčových kousků a doplňků, než jen zmíněná pruhovaná trika. Nejlépe lze aktuální módní trendy, které místní ženy milují, pozorovat hlavně na instagramovém účtu Parisiens in Paris (@parisiensinparis). Bez stylizace, póz a hlavně zcela nenápadně. Pařížská móda je zde ukazována zcela nenásilně a mnohem lépe ilustruje, jaké kousky dotváří den své nositelky. Přestože fotky zachycují stylové Francouzky povětšinou v běhu a bez vědomí pořizování snímku, jednotlivé trendy lze ze snímků vyčíst často mnohem lépe než třeba z tradičních záběrů z fashion weeku.

Na jaké kousky tedy letos Francouzky nedají dopustit? S ohledem na to, na kolika snímcích se na Instagramu vyskytují, jsme pro vás vybraly pětici klíčových trendů, které hravě můžete do šatníku zařadit i vy. A ještě vám udělají parádu i v následujících letech.

Šátky do vlasů

Máte ráno pocit, že vaše vlasy vám vyhlásily stávku a nejde s nimi nic provést? Místo, abyste je schovala do drdolu, vezměte si k ruce šátek, přeložte jej na polovinu tak, aby vám vznikl trojúhelník, a zavažte jej pod vlasy, případně vzadu na temeni hlavy. Šátky jsou tuto sezónu obzvlášť trendy doplňkem, tak proč toho nevyužít? Pařížanky k nim rády nosí oversize saka a volné kalhoty. A až vás šátek ve vlasech začne nudit, ozdobte si jím ucho kabelky. I to je totiž často poznávacím znamením milovnic francouzského stylu.

Loading

Článek pokračuje na následující straně >>>