Street style v Paříži

Street style v Paříži Zdroj: Profimedia.cz

4 blejzry, které byste měla mít v roce 2020 v šatníku

Blejzr je základním stavebním kamenem šatníku mnoha módních influencerek. Je totiž nesmírně univerzální, vytváří cool siluetu a můžete v něm běhat od rána až do večera. Stojí přesně na rozmezí elegance a ležérnosti, která je potřeba pro většinu dní. A ano, vyplatí se ho mít v mnoha obměnách. Tyhle jsou podle nás nejdůležitější. 

Kostkovaný nebo s tenkými proužky

Základními vzory pro blejzr jsou kostka nebo proužky. Zatímco u kostky můžete být odvážnější (ale jistotou je držet se hnědé palety), u proužků doporučujeme vsadit na nejklasičtější pin stripe vzor – tedy tenké bílé proužky na tmavomodrém podkladu (nebo tmavošedém), které považoval za základ i Jean Paul Gaultier.

Pokračování 2 / 4

Béžový nebo šedý

Celobéžové outfity jsou hitem posledních dvou let a dost často se neobejdou bez béžového blejzru. Jinými slovy, blejzr je nový trenčkot – klasický kousek, ke kterému stačí i bílá košile a džíny, abyste vypadala perfektně. Variantou je šedý odstín, který je stejně univerzální, ale přeci jen působí méně luxusně.

Pokračování 3 / 4

Kožený

Kůže (pravá i veganská) je dalším hitem posledních let a bylo otázkou času, kdy se vrátí kožené blejzry, které se tak moc nosily v devadesátkách v seriálu Přátelé. Takže ta doba je zpět, přátelé. Nosí se černé, hnědé, oversize i lehce vypasované, matné i lesklé, vintage i nové.

Pokračování 4 / 4

Černý (s páskem)

V šatníku by vám neměl chybět také klasický černý blejzr, který se hodí pro společenské události. Klidně opět vsaďte na oversize střih, siluetu vám snadno dodá pásek. Jeho výběrem navíc ovlivníte celkové vyznění outfitu – může být silný kožený nebo třeba tenký se štrasovou sponou.