Kabelka, která si podmanila svět. Kde seženete podobnou?

Dvě slova: Bottega Veneta. Značka, která se pod vedením mladého návrháře jménem Daniel Lee proměnila v love brand mileniálů. Zásluhu na tom má i kabelka s názvem The Pouch, ze které se stal absolutní módní hit loňského roku a zdá se, že jeho sláva potrvá ještě minimálně letos. 

Až se příště bude psát encyklopedie Dějiny módy, Bottega Veneta tam musí mít několik kapitol. Nejen 60. léta, kdy byla založena v italské Vicenze, nebo éru kreativního ředitele Tomase Maiera, který v roce 2005 navrhl vůbec první ready-to-wear kolekci značky a stojí i za ikonickým designem proplétané kůže, kterému se v italštině říká intrecciato.

Třetí neméně významnou kapitolou musí být Bottega za vlády Daniela Leeho a psaníčka The Pouch, které připomíná zvětšenou vintage peněženku na mince. V éře instagramové fetišizace módy parádní trefa do černého, s kabelkou The Pouch si kreativní módní influencerky vyhrají opravdu hodně – vypadá jako naducaný polštářek, ale dá se do ní schovat kosmetický arzenál na celý den anebo třeba láhev vína. Nemluvě o tom, že v online komunikaci se pro ni používá emotikon croissantu (a může být něco víc požitkářského?).

HTML box 60709

The Pouch se navíc neustále proměňuje, nově je k mání i praktičtější verze přes rameno nebo menší verze, která se dá nosit i křížem a která stojí „jen“ tisíc eur. Už teď se dá říct, že je to investice, která se může vyplatit – The Pouch může být jednou stejně ikonická jako proplétané kabelky z předchozí éry. Ale stejně tak si můžete koupit dostupnější verzi. Bottega Veneta totiž svým vizuálním stylem udává styl i ostatních značek. A nejspíš tomu tak ještě nějakou dobu bude.

HTML box 60710

Kde seženete podobnou a dostupnější kabelku? Podívejte se do fotogalerie na naše tipy.