Kalhoty v kozačkách: Trend, na který jsme chtěly zapomenout, je zpět!

Dva zatím poslední fashion weeky v Kodani a v New Yorku potvrzují, že se vrací poněkud obávaný trend kalhot zasoukaných v kozačkách. A nemáme na mysli jen skinny džíny, které s kozačkami v podstatě příjemně splynou. Tentokrát je totiž dovoleno nasoukat do nich i širší nohavice, a vytvořit tak nefalšovaný osmdesátkový look. 

Trend, který se šíří aktuálním street stylem, také trochu evokuje jezdecké pumpky – kalhoty, které módní influencerky zastrkávají do kozaček, jsou totiž mrkvového střihu, což v kontrastu s kozačkami vytváří silnější boky a stehna. Těžko říct, kdo o tuto siluetu dobrovolně stojí, ale naposledy takto byla spatřena třeba Katie Holmes, která navíc osmdesátkový look stvrdila volbou plísňových džín.

Katie Holmes míří na přehlídku Ulla Johnson

A podobných kombinací byl plný i kodaňský street style. Odkud tato inspirace přišla? Na přehlídkách pro loňský podzim a letošní zimu měla podobný styling třeba Isabel Marant, letos zase Tory Burch. Současně jde o určitou variaci na trend kulotek ke kozačkám, který byl k vidění na aktuální přehlídce Longchamp pro podzim a zimu 2020 a 2021. Osmdesátkové siluety zkrátka jsou stále v kurzu a zřejmě jsme již dozrály k tomu, abychom je posunuly na další level. Co myslíte?

Street style v Kodani

Street style v New Yorku

Jak nosit kalhoty v kozačkách? Podívejte se do fotogalerie.