Kalhoty v kozačkách: Trend, na který jsme chtěly zapomenout, je zpět!

13. února 2020 • 06:00
Street style v New Yorku • Foto: Profimedia.cz

Dva zatím poslední fashion weeky v Kodani a v New Yorku potvrzují, že se vrací poněkud obávaný trend kalhot zasoukaných v kozačkách. A nemáme na mysli jen skinny džíny, které s kozačkami v podstatě příjemně splynou. Tentokrát je totiž dovoleno nasoukat do nich i širší nohavice, a vytvořit tak nefalšovaný osmdesátkový look. 

Trend, který se šíří aktuálním street stylem, také trochu evokuje jezdecké pumpky – kalhoty, které módní influencerky zastrkávají do kozaček, jsou totiž mrkvového střihu, což v kontrastu s kozačkami vytváří silnější boky a stehna. Těžko říct, kdo o tuto siluetu dobrovolně stojí, ale naposledy takto byla spatřena třeba Katie Holmes, která navíc osmdesátkový look stvrdila volbou plísňových džín. 

Katie Holmes míří na přehlídku Ulla Johnson Katie Holmes míří na přehlídku Ulla Johnson Autor: Profimedia.cz

A podobných kombinací byl plný i kodaňský street style. Odkud tato inspirace přišla? Na přehlídkách pro loňský podzim a letošní zimu měla podobný styling třeba Isabel Marant, letos zase Tory Burch. Současně jde o určitou variaci na trend kulotek ke kozačkám, který byl k vidění na aktuální přehlídce Longchamp pro podzim a zimu 2020 a 2021. Osmdesátkové siluety zkrátka jsou stále v kurzu a zřejmě jsme již dozrály k tomu, abychom je posunuly na další level. Co myslíte?

Isabel Marant podzim/zima 2019-2020 Isabel Marant podzim/zima 2019-2020 Autor: Profimedia.cz
Tory Burch podzim/zima 2020-2021 Tory Burch podzim/zima 2020-2021 Autor: Profimedia.cz
Longchamp podzim/zima 2020-2021 Longchamp podzim/zima 2020-2021 Autor: Profimedia.cz
Street style v Kodani Street style v Kodani Autor: Profimedia.cz
Street style v New Yorku Street style v New Yorku Autor: Profimedia.cz

Jak nosit kalhoty v kozačkách? Podívejte se do fotogalerie. 

Fotogalerie

9 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy