30 krásných letních mini šatů pro malé nebo drobné holky

Midi a maxi délky v posledních sezonách naprosto válcují trendy v oblasti šatů, ale nehodí se pro každou z nás. Pokud máte spíše menší nebo drobnější postavu, můžete si naopak takřka neomezeně vybírat mezi mini šaty. Jaké letí letos?

Od 60. let, kdy tuto délku vybojovala pro ženy britská návrhářka Mary Quant, patří mini šaty k nejoblíbenějším kouskům oblečení. Byly tu v každé následující dekádě a zajímavé je, že současné trendy si z každé z nich něco vypůjčily.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Love a good boat party 💐 @kerastase_official

Příspěvek sdílený Sabina Socol (@sabinasocol),Čen 26, 2019 v 12:58 PDT

Ze sedmdesátek se letos vrátil rovnýkošilový střih, který se nejčastěji pojí s retro květinovými vzory (těmto šatům se také říká zástěrové šaty, ale neděste se, jsou velmi cool). Z osmdesátých let si současné trendy převzaly balonové rukávy, které společně s mini délkou vytvářejí sexy dívčí look.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Evening dress up❤️ #italy

Příspěvek sdílený Nina Sandbech (@ninasandbech),Čec 10, 2019 v 1:24 PDT

Ale máme tu i devadesátky, drobný kytičkový vzor a jednoduchý střih do áčka (skater dress) nebo přiléhavé mini šaty se špagetovými ramínky. V dekádě mezi léty 2000 a 2010 jsme si pro změnu oblíbili styl boho chic, který se vyznačuje rozevlátými siluetami a takzvaným babydoll střihem (à la panenka).

Zobrazit příspěvek na Instagramu

☀️❤️• dress @shoprhode , shoes @soludos

Příspěvek sdílený JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules),Čen 18, 2019 v 10:21 PDT

30 krásných mini šatů z aktuálních kolekcí najdete ve fotogalerii.