Měsíc módy

Je těhotná? Vévodkyně Kate oblékla nádherné večerní šaty a opět rozvířila debaty

17. října 2019 • 06:00
Vévodkyně Kate a princ William jsou aktuálně na královské návštěvě Pákistánu • Foto: Profimedia.cz

Vévodkyně a vévoda z Cambridge jsou aktuálně na královské návštěvě Pákistánu, která vyžaduje nejen nasazení tisícovky policistů kvůli jejich bezpečnosti, ale také specifický šatník. 

Kolem vévodkyně Kate je v poslední době opět rušno. S vévodou z Cambridge tento týden zahájili královskou cestu po Pákistánu, která mimo jiné vyžaduje specifický dress code. Jejich oděvy musí vyjadřovat úctu k místní kultuře, a stylisté tak museli především předejít jakémukoli faux-pas

Pro vévodkyni to znamená šatník plný zahalujících rób inspirovaných lokálními střihy. Pod méně formální šaty si tak bere ještě kalhoty (v Pákistánu se jim říká shalwar), vhodný je také šál kolem krku nebo přes rameno (zvaný dupatta).

Vévodkyně Kate na královské cestě v Pákistánu Vévodkyně Kate na královské cestě v Pákistánu Autor: Profimedia.cz
Vévodkyně Kate na královské cestě v Pákistánu Vévodkyně Kate na královské cestě v Pákistánu Autor: Profimedia.cz

Večer ovšem dostává vévodkyně Kate prostor zazářit, jak je jejím zvykem. Na slavnostní recepci v Islamabádu dorazila ve skvostné smaragdové róbě od návrhářky Jenny Packham. Minimální výstřih, dlouhé rukávy a opět motiv šálu byly samozřejmostí, o to víc však bylo na róbě třpytivých korálků.

Vévodkyně Kate na královské návštěvě Pákistánu v šatech Jenny Packham (říjen 2019) Vévodkyně Kate na královské návštěvě Pákistánu v šatech Jenny Packham (říjen 2019) Autor: Profimedia.cz

Pokud jde o velkou večerní, bývá Jenny Packham pro Kate nejčastější volbou, na druhém místě se umísťuje značka Alexander McQueen, jejíž návrhářka Sarah Burton šila vévodkyni i oboje svatební šaty.

Mimochodem, vévodkyně v poslední době opět víří debaty o tom, jestli není počtvrté těhotná. Nechtěně je přiživil i oficiální instagramový účet páru Kensington Royal, který zveřejnil fotku Kate ve zmíněné zelené róbě, kde se drží za břicho. Tyto dohady vzbudila i fotografie z letošního září, na níž Kate na akci Back to Nature laškuje s malou holčičkou.

Vévodkyně Kate rozvířila debaty o svém těhotenství už v září během prezentace Back to Nature. Na sobě měla šaty návrhářky Emilie Wickstead Vévodkyně Kate rozvířila debaty o svém těhotenství už v září během prezentace Back to Nature. Na sobě měla šaty návrhářky Emilie Wickstead Autor: Profimedia.cz

Zatím není nic jisté a není pravděpodobné, že by královský pár tuto novinu oznamoval během svých diplomatických povinností. Po návratu je ale budeme napjatě sledovat, protože dle dosavadního načasování předchozích tří těhotenství je Kate po Meghan opět na tahu. 

Podívejte se do fotogalerie na nejkrásnější večerní šaty, které vévodkyně Kate kdy oblékla.

Fotogalerie

13 fotografií

 

Jdi na homepage Zpět na začátek