Popelavá hnědá: Odstín, který je právě teď nejvíc v kurzu!

Trochu brunetka, trochu blondýnka s pár stříbrnými odlesky. Tak přesně tahle kombinace hned několika barevných tónů je právě teď nejvíce v kurzu. Co říkáte na popelavý odstín? Šla byste do něj?

Trendy odstín, který bude v kurzu i příští rok, se hodí pro blondýnky i brunetky, které už nechtějí monotónní barvu vlasů. Kombinace tmavších a světlejších tónů ozvláštněná šedými odlesky je pro podzim a zimu jako stvořená.

Je už jen na vás, jak moc do stříbrna budete vlasy chtít. Můžete vsadit jen na pár tenkých pramínků v délkách, které vám profesionál vytvoří pomocí oblíbené techniky balayage, nebo třeba vyzkoušet výrazný melír už do kořínků. Pro tento odstín je možné využít i techniku ombré. Barva směrem od tmavších kořínků bude přecházet až k nejsvětlejším konečkům

Komu sluší?

Popelavě hnědá sluší především studeným typům, tedy ženám se světlou (lehce narůžovělou) pletí a šedýma či světle modrýma očima.Ty klidně mohou mít popelavě hnědé celé vlasy. Pokud jste spíše teplý typ (lehce opálená pleť, hnědé oči), bude vám slušet kombinace popelavě hnědé s dalšími hnědými i světlejšími tóny. S tím vám nejlépe poradí váš kadeřník, který barvu namíchá přesně tak, aby vám dokonale slušela.

Péče

Popelavý tón je krásný, ale musíte se o něj náležitě starat. Pořiďte si speciální vlasovou péči pro barvené vlasy a také fialový šampon, který vaše vlasy spolehlivě ubrání před nežádoucími žlutými odlesky. Vlasům nezapomeňte dopřávat i výživnou masku a věnujte jim dostatečnou péči, protože popelavá barva je matná a na suchých a unavených vlasech nebude vypadat vůbec tak skvěle, jako na lesklých a zdravých.

Různá provedení najdete v galerii. Inspirujte se u slavných žen: