Nejlepší rozjasňovače: Vyzkoušely jsme krémové i pudrové!

Rozjasňovače dodají obličeji tu správnou jiskru! Ale je třeba zvolit takový, který odpovídá tónu vaší pleti, vydrží celý den a bude opravdu spolehlivě zářit. Vyzkoušely jsme pudrové i krémové rozjasňovače, abychom zjistily, který je opravdu ten, bez kterého nedáme v létě ani ránu. 

Redaktorka Andrea, 28 let: "Rozjasňovače používám zhruba dva roky a jsou pro mě stejně důležité jako řasenka. Najít ten pravý ale není nic jednoduchého."

Zkouší: krémové rozjasňovače v tyčince

Krémový rozjasňovač Pearly Glow Stick, Alcina

Rozjasňovače v tyčince jsou skvělé na cesty. A jelikož jsem v poslední době neustále mimo domov, jsou pro mě naprosto ideální. Tento rozjasňovač od Alciny mi vyhovuje nejen svým praktickým balením, ale i šířkou tyčinky, kterou stačí dvakrát přejet lícní kosti a pak jemně prsty rozetřít do ztracena. Díky tomu, že je tyčinka opravdu měkká, nemusíte se bát, že si "vyryjete" čáry do make-upu nebo do tvářenky. Podtrženo, sečteno, od prvního použití ho mám stále u sebe a stal se z něj můj letní parťák!

+ praktické balení, dlouho vydrží

Krémový rozjasňovač v tyčince Pearly Glow Stick, Alcina, 450 Kč

Pleťový rozjasňovač GOLD, Manufaktura

Pokud už máte opálený obličej, bude pro vás odstín GOLD ideální. Tato tyčinka od Manufaktury je úzká, a tak s ní snadno aplikujete rozjasňovač pod obočí nebo nad srdíčko rtů, aniž byste potřebovala štěteček. Poměrně snadno se nanáší i na lícní kosti. Mně se osvědčilo, že si tyčinkou pomaluji bříška prstů a pak jejich pomocí nanáším rozjasňovač přesně tam, kde ho chci mít. Vyhovuje mi odstín, balení i složení (rostlinné oleje a včelí vosk).

+ složení, zlatavý odstín

Pleťový rozjasňovač GOLD, Manufaktura, 249 Kč

Redaktorka Ivona, 35 let: "Rozjasňovač používám asi rok, ale pouze světlý, nikoli tónující. Nanáším si ho hlavně na líce, spánky a okraje čela, a když si vzpomenu, tak i trochu pod obočí a nad rty."

Zkouší: krémové rozjasňovače

Rozjasňující krém Flora Luminising Creme, Zuii

Tónující denní krém bio značky Zuii se může pyšnit tím, že ho z 99,7 % tvoří přírodní látky (z toho 96 % je bio). Konkrétně obsahuje bambusovou šťávu, zelený čaj a výtažky z heřmánku. Co se týče tónování, jedná se o jemný bronzový odstín, který se má prsty jemně vklepávat na pleť tam, kde chcete zvýraznit přirozené opálení. Ocenila jsem i aplikátor v podobě pumpičky, který považuju za nejpraktičtější a nejhygieničtější. Díky obsahu různých olejů (mandlový, makadamový, slunečnicový) a másel (z kakaovníku či bambucké) by měl mít také hydratační účinky, ovšem na mou suchou pleť to bylo málo. Alespoň takový jsem měla pocit při nanášení – strachovala jsem se, že mi nemastná emulze udělá na obličeji fleky. Nakonec se ukázalo, že zbytečně. Vždy, když jsem se kontrolovala u zrcadla, jsem spíš musela ocenit, že mám krásnou zdravou barvu.

+ přírodní složení, praktická pumpička, přirozený tón

Bio rozjasňující krém, Zuii, biorganica.cz, 525 Kč

Rozjasňovač Glow Mon Amour, Loréal Paris, odstín Loving Peach

Tekutý rozjasňovač s broskvovým nádechem má pro mě příjemnou olejovou strukturu. Nanáší se kapátkem a má se smíchat s make-upem, což preferuju, protože tak lze docílit hodně přirozeného efektu. Stejně tak se ale dá aplikovat i sám o sobě (na konkrétní partie, které chcete zvýraznit), protože s pletí krásně splyne a nedělá žádné hrudky ani fleky. Finální efekt je velmi přirozený, pleť působí sjednoceným dojmem a na sluníčku se i jemně třpytí, což mám ráda. Za mě spokojenost!

+ splyne s pletí, příjemná olejová textura

Editorka Irena, 43 let: "Rozjasňovač používám pokaždé, když se líčím. Potřebuji takový, který si bude rozumět s mým oblíbeným BB krémem nebo make-upem."

Zkouší: pudrové rozjasňovače

Minerální rozjasňovač Royal Glow, Annabelle Minerals

Produkty od Annabelle Minerals jsou sympatické svým složením – jsou 100% přírodní a neobsahují vůbec nic navíc, jako třeba parfémy a podobně. Díky tomu je má pleť výborně snáší. Tento rozjasňovač si výborně rozumí s mým oblíbeným BB krémem i make-upem. Stačí ho opravdu tenká vrstva a výsledek je vidět. Odstín gold je ideální pro opálenou pleť nebo pro snědší typy. Pro mě osobně se více hodí odstín silver.

+ složení, stačí ho tenká vrstva

Minerální rozjasňovač Royal Glow, Annabelle Minerals, eshopannabelle.com, 359 Kč

Bio pudrový rozjasňovač Moon, Zuii

Pudrový rozjasňovač od Zuii má úplně všechno, co potřebuji: přírodní složení, nádhernou vůni a úžasné praktické balení jako pudřenka. Má chladný stříbrný lesk a stačí ho opět nanést jen tenoučká vrstva, jinak člověk opravdu září až moc. Skvěle a přirozeně splynul jak s mým BB krémem, kterému dávám většinou přednost v létě, tak s make-upem. Používám ho i na oční víčka, abych si opticky zvětšila oči. Pro mě jasný adept na stálé místo v kosmetické taštičce.

+ vůně, odstín, přirozenost, balení

Bio pudrový rozjasňovač Moon, Zuii, biorganica.cz, 795 Kč